kapat ikonu

Western Union Sistemi Nedir?

Western Union sistemi son zamanlarda yurt dışına para göndermek isteyen vatandaşlar tarafından kullanılan son derece güvenli bir uygulamadır.

  • Finans
  • 10 Aralık 2018 08:02
Western Union sistemi son zamanlarda yurt dışına para göndermek isteyen vatandaşlar tarafından kullanılan son derece güvenli bir uygulamadır.
 
Western Union yaklaşık 150 yıldan fazla bir süredir dünya genelinde pek çok banka ile çalışma yapan bir para gönderme hizmetidir. Son derece hızlı işlem yapan güvenilir bir şirket olarak ifade edilmektedir. Dünya üzerinde 486 binden daha fazla acente ile çalışma yapmaktadır. Dünya çapında ülkeler arasında pek çok para gönderme ve alma faaliyetinin sorunsuz şekilde gerçekleştirildiği ifade edilmektedir.
 
Güvenilir bir şirket olduğu ve yıllardır hizmet verdiği için pek çok banka ile çalışma fırsatı bulmaktadır. Ancak bankalardan yurt dışına para havalesi yapmadan önce şirketin hangi bankalar ile çalıştığının net bir şekilde öğrenilmesi son derece önemlidir.
 
Western Union İle İşlemler Nasıl Yapılır?
 
Ülkemizde Western Union sistemini kullanmak için bazı şartlara uyum sağlamak son derece önemlidir. Para göndermek ve para almak için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Para alma ve gönderme işlemleri sırasında kimlik göstermek şarttır.
 
Alınan para cinsinin Euro ya da Dolar olması gerekmektedir. Para almak için gönderim sırasında verilen para transfer numarası olarak ifade edilen MTCN numarasının bilinmesi son derece önemlidir. Özellikle Güney Kıbrıs'a yapılan gönderimler sırasında Hazine Bakanlığından özel bir izin alınması gerekmektedir. Günümüzde pek çok bankada sistemin kullanıldığı öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol