kapat ikonu

WBAF, yatırımcılarla girişimcileri buluşturuyor

Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF), ikinci gününde de yatırımcılarla girişimcileri buluşturdu.

  • Gündem
  • 20 Şubat 2019 09:49
  • Son Güncelleme: 20 Şubat 2019 10:00
Dün ikincisi icra edilen Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF), yatırımcılar ile girişimcileri bir araya getirdi.
 
Yüzlerce melek yatırımcıyı bir araya getiren dünyanın en büyük erken aşama sermaye ve yatırım piyasaları topluluğu Dünya Melek Yatırım Forumu (World Business Angels Investment Forum-WBAF) dün ikinci gününü tamamladı.
 
80 farklı ülkeden binin aşkın delegenin katıldığı ve bir önceki gün başlayan ve dün sona eren forumun ikinci gününde onlarca girişimcinin, fon kaynaklarına projelerini anlattığı öğrenildi. Forumun gerçekleştiği ana salonda girişimciler sırayla sahneye çıkarak, projelerini görsel ve videolarla anlatıyor, tüm dikkatleri üzerine çekmeye çalışıyor.
 
22 farklı ülkeden 53 startup yatırımcıların karşısına çıktı
 
Söz konusu etkinlik ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan WBAF Başkanı Baybars Altuntaş, dün 22 farklı ülkeden 53 startup'ın yatırımcıların karşısına çıktığını bildirerek, uluslararası yatırımcılar ve portföy yöneticilerinin, kendi portföylerine katacakları yeni startup ve girişimcileri dinlediklerini belirtti. Dünya Bankası’nın da bu küresel fon bulma sahnesine bir delegasyonla katıldığına işaret eden Altuntaş, forum kapsamında sunumu yapılan projelerin genelde IT ve mobil teknolojileri üzerine yoğunlaştığını ifade ederek, yatırımcıların bu konular üzerine çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi.
 
Yatırımcılar önemli proje ve girişimcilerin peşinde
 
17 Şubat tarihi itibarıyla yapılan genel kurulun ardından yatırım komitesi kurduklarını hatırlatan Altuntaş, küresel fon bulma sahnesi adına ülke başına 10'ar bin dolar olmak üzere 18 farklı ülkeden 180 bin dolarlık fon oluşturduklarını açıklayarak, iyi bir fırsat çıktığında bu yatırımı hayata geçireceklerini söyledi. Altuntaş, etkinliğin düzenlendiği ana salonun tamamıyla dolduğunu anlatarak, kimsenin gün boyunca burada boşa vakit geçirmeyeceğini ve yatırımcıların önemli proje ve girişimcilerin peşinde olduğunu aktardı.
 
İstanbul resmen uluslararası fon bulma sahnesine ev sahipliği yapıyor
 
İspanya’nın Sevilla Belediyesinin Boeing ve IBM ile oradaki kuluçka merkezinde gerçekleştirdiği projeleri de foruma getirdiğine dikkati çeken Altuntaş, İspanya'dan 5 startup geldiğini ve forumda görücüye çıkarıldığını duyurarak, bu anlamda uluslararası girişimcilerin uluslararası yatırımcılarla buluştuğunu kaydetti. Altuntaş, İstanbul’un resmen uluslararası fon bulma sahnesine ev sahipliği yaptığının altını çizerek, diğer salonlarda da Yatırım Alma Zirvesi ile İmpact Yatırım Zirvesi’nin düzenlendiği bilgisini paylaştı. Orada da 6 ayrı uluslararası workshopup gerçekleştiğini anımsatan Altuntaş, bu workshoplarda girişimcilerin nasıl fon bulacağı, yatırımcıların karşısına çıkmadan önce neler yapılacağı konuları ile ilgili görüş alışverişini yapıldığını vurguladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol