kapat ikonu

Volkswagen, Tesla'ya ortak olacak mı? İşte açıklama

Volkswagen, Tesla'ya ortak olmak istediğine dair haberleri yalanladı.

  • Otomobil
  • 23 Ağustos 2019 17:33
  • Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 17:38

Volkswagen ABD'li elektrikli araç üreticisi Tesla'ya ortak olmak istemediğini belirterek, Volkswagen CEO'su Herbert Diess'in pil ve yazılım teknolojisine sahip olmak için Tesla'ya ortak olmak istediğine ilişkin haberi yalanladı.

Alman iş dünyası dergisi Manager Magazin'de dün yer alan haberde Diess'in pil ve yazılım teknolojisine sahip olmak için Tesla'ya ortak olmak istediği belirtilmişti.

Volkswagen sözcüsü Reuters'a yaptığı yazılı açıklamada "Manager Magazin tarafından yapılan Tesla'ya ortak olma hakkındaki spekülasyonların dayanağı bulunmuyor" dedi.

Habere göre adı belirtilmeyen bir Volkswagen yöneticisi, habere göre "Diess eğer yapabilecek olsa hemen yola koyulacak" demişti.

Haberde Volkswagen'in Tesla'nın pil ve yazılım gibi alanlardaki teknolojik yetkinliklerini kullanabilmesi için Tesla'ya ortak olması yeterli olacağı ifade edilmişti. Ancak yine haberde satın alma için gereken para için Volkswagen'in kontrol hissesine sahip Piech ve Porsche ailelerinden onay alınması gerektiği yer almıştı.Volkswagen, Türkiye'de fabrika açmaya hazırlanıyor!Volkswagen, Türkiye'de fabrika açmaya hazırlanıyor!

Bulgaristan'dan Volkswagen'a çağrı: Fabrika kurmayın!Bulgaristan'dan Volkswagen'a çağrı: Fabrika kurmayın!
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol