kapat ikonu

Verimlilik farkındalığı teknoloji fuarıyla artacak

Türkiye Verimlilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kömürcü, Türkiye'de teknoloji alanında verimliliği geniş kitlelere yayıp farkındalığı artırmak amacıyla Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nın gerçekleştirileceğini açıkladı.

Türkiye Verimlilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Kömürcü, 7-9 Aralık'ta ATO Congresium'da yapılacak ve sanayi, savunma, enerji, eğitim, iletişim, tarım, sağlık, ulaşım sektörlerindeki teknolojileri kapsayacak ‘’Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’’na ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
Kömürcü, Türkiye Verimlilik Vakfı'nın kuruluş amacının verimlilik farkındalığını geniş kitlelere yaymak olduğuna dikkati çekerek, bugüne kadar bu konuda çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti.
 
FUAR İSTANBUL YERİNE ANKARA’DA DÜZENLENİYOR
 
Türkiye'de son dönemde çokça üzerinde durulan teknoloji alanında da verimliliği geniş kitlelere yayıp farkındalığını artırmak amacıyla bu fuarı düzenlediklerini anlatan Kömürcü, fuarda yeni üretilen teknolojilerin vatandaşlarla buluşacağını söyledi. Kömürcü, pozitif ayrımcılık yapılarak fuarın Ankara'da düzenlendiğini aktararak, teknoloji fuarlarının genellikle İstanbul'da olduğunu, bu kez Ankara'da planlandığını bildirdi.
 
FUARA TEKNOLOJİYİ ÜRETEN ÖNDE GELEN KURULUŞLAR DA KATILACAK
 
Kömürcü, fuara ciddi bir katılım sağlanacağının bilgisini vererek, teknolojiyi üreten ve kullanan Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarının fuarda yer alacağını duyurdu.
 
20’ŞER DAKİKALIK DENEYİM PLATFORMLARI GERÇEKLEŞTİRİLECEK
 
Fuarda bir deneyim paylaşım platformu olan V-Talks etkinliğinin de yapılacağını ifade eden Kömürcü, bunun deneyim paylaşım platformu olduğunu ve büyük başarılara imza atmış kişilerin deneyimlerini, hayatlarında ortaya koymuş oldukları başarının sırlarını, verimliliğe ve verimli teknoloji üretmeye dair düşüncelerini paylaşacakları 20'şer dakikalık bir konferanslar serisinden oluşacağını ifade etti.
 
ÖĞRENCİLERİN TEKNOLOJİYE BAKIŞ AÇILARINA DA ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK
 
Kömürcü, fuarın öğrenciler için de önemli bir farkındalık faaliyeti olacağına işaret ederek fuarda çok eğlenceli anların da olacağını ileri sürdü. Pek çok firmanın göze hitap eden merak uyandıracak ürünlerini sergileyeceğini dile getiren Kömürcü, o bakımdan fuarın öğrencilerin teknolojiye bakış açılarına da önemli katkılar sağlayacağını öne sürdü.
 
VERİMLİLİK VE TEKNOLOJİ FUARI
 
‘’Akıllı Çözümler’’ teması altında gerçekleşecek olan Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nın, Türkiye Verimlilik Vakfı'nın katkılarıyla organize edileceği öğrenildi.
 
TEKNOLOJİK ÜRÜNLERİN GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRILMASI HEDEFLENİYOR
 
Verimlilik ve Teknoloji Fuarı ile Türkiye'de ve dünyada verimliliğin arttırılmasına katkı sağlayan teknolojik ürünlerin sergilenerek, bu çalışmaların geniş kitlelere ulaştırılması, tanıtılması ve verimlilik alanında farkındalığın artırılması hedefleniyor.
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın açılışını yapması beklenen fuara, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da katılabileceği vurgulandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol