kapat ikonu

Vergi indirimleri uzatılsın çağrısı yapıldı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ekonomik katkı açısından vergi indirimlerinin yıl sonuna kadar uzatılması için önemli çağrılarda bulundu.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ekonomik katkı açısından vergi indirimlerinin yıl sonuna kadar uzatılması için önemli çağrılarda bulundu.
 
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından ekonomik gelişim ve vergi indirimleri açısında önemli çağrılarda bulunulduğu öğrenildi. bir dönem yaşanan ekonomik problemlerin üstesinden gelmek, ekonomiye bir hareketlilik kazandırmak için beyaz eşya, mobilya ve inşaat sektöründe önemli vergi indirimlerinin yapıldığı açıklanmıştı. İndirimlerin eylül ayının sonuna kadar devam etmesi beklenirken bu konuda indirimlerin devam etmesi için önemli çağrıların yapıldığı açıklandı.
 
Vergi indirimlerinin ardından satışlarda en az yüzde 8.2 olmakla birlikte en fazla yüzde 35 seviyelerine kadar artış yaşandığı öğrenildi. Vergi indirimleri fiyatlara da indirim olarak yansıdığından dolayı tüketicilerin durumdan son derece memnun oldukları belirlendi. Satışların artmasından dolayı üreticilerinde memnuniyetleri zaman zaman dile getirildi. Ekonomik sürece bakıldığı zaman ciddi bir katkının ve büyümenin sağlandığı öğrenilmişti. Bu büyüme süreci içerisinde vergi indirimlerinin katkılarının son derece büyük olduğu ifade edildi.
 
Vergi indirimleri bu ay son bulacakken esnaflarında istekleri doğrultusunda vergi indirimlerinin uzatılması istendi. Bendevi Palandöken bu konuda hükümete çağrıda bulundu. Ancak geçtiğimiz haftalarda Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında indirimlerin uzatılmasının planlamalar arasında yer almadığı bu sebepten dolayı ekonomide meydana gelen büyümenin yeterli olduğu ifade edilmişti. Yapılan çağrıya hükümet cephesinden ne yanıt verileceği merak konusu oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol