kapat ikonu

Vergi Borcu Olanlara Son Uyarı

Vergi borçlarının yapılandırılması için çalışmalar devam ederken son tarihin 27 Ağustos pazartesi olduğu ifade edildi.

Vergi borçlarının yapılandırılması için çalışmalar devam ederken son tarihin 27 Ağustos pazartesi olduğu ifade edildi.

Vergi borçlarının daha kolay ödenmesi için yapılan düzenlemelerde yapılandırma sistemi hayata geçmişti. Son zamanlarda vergi borçlarının yapılandırılması için tanınan haklara bayram öncesinde bir yenisi eklenmişti. Bunun üzerine yapılandırma için son ödeme tarihinin bayram sonrası ilk gün olduğu ve daha sonra yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği ifade edildi.

Yapılandırmaya dahil olan borçların ise 31 Mart 2018 tarihinden önceki vergi ve kamusal borçları kapsadığı ifade edildi. Bu borçlar arasında trafik cezaları, vergiler, otoyol ücretleri, öğrenim kredileri askerlik borçlanmaları bulunuyor. Yapılandırma ile birlikte ödemelerin çok daha kolay olması amaçlanıyor.

Son ödeme tarihi 27 Ağustos Pazartesi günü olarak belirlendi. Bu tarihe kadar herhangi bir başvuru yapmayanlar için yapılandırma haklarından yararlanamayacakları öğrenildi. Yapılandırmanın ardından borçlarını peşin ödemek isteyenler için belirli bir oranda indirim yapılacak. Ardından 18 aya kadar taksitlendirme imkanlarının sunulduğu açıklandı. Başvurular bayram tatili sebebiyle resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Başvuru süresine pazartesi gününün de dahil edildiği ifade edildi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol