kapat ikonu

Vatandaşlar Bodrumdan kaçmaya başladılar

Son dönemlerde Bodrum'da yaşanan depremlerden korkan tatilcilerin tatillerini tamamlamadan bölgeden ayrıldıkları öğrenildi.

Son dönemlerde Bodrum'da yaşanan depremlerden korkan tatilcilerin tatillerini tamamlamadan bölgeden ayrıldıkları öğrenildi.
 
Turizm sektöründe son yıllarda yaşanan olumsuz durumlar bu konuda çeşitli tartışmaları meydana getirmişti. turizmcilerin durumdan meydana gelen şikayetleri dikkate alınmış ve devlet tarafından verilen destekli çalışmalar sonrasında bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla çok daha iyi bir sezonun hedeflendiği öğrenilmişti. Bu çerçevede sezona iyi başlayan tatil bölgelerine olan ilgi özellikle Antalya ve Bodrum gibi merkezi tatil bölgelerinde kendisini göstermeye devam ediyor.
 
Bodrum'da bulunan turizmcilerin sezon başından bu yana son derece umutlu oldukları ifade edilmişti. Ancak son günlerde Bodrum'u etkisi altına alan şiddetli depremlerin arka arkaya yaşanması büyük korkulara sebep oldu. Tatilcilerin büyük bir kısmının arka arkaya yaşanan depremlerden dolayı olumsuz etkilendikleri belirlendi. Sezona ilk aylarda güzel başlayan Bodrum'un depremden dolayı kan kaybetmeye başladığı öğrenildi. Tatilcilerin deprem korkusu sebebiyle tatillerini yarıda keserek memleketlerine dönmek için harekete geçtikleri öğrenildi. Turizmde iki sezondur yaşanan olumsuz durumların son dönemlerde tekrar yaşanmaya başlaması konu hakkında bazı endişeleri de beraberinde getirdi.
 
Vatandaşlar bu süreç içerisinde Bodrum Milas havalimanına akın ettiler. Ancak vatandaşların yoğun talepleri karşısında uçaklara boş koltukların kalmadığı öğrenildi. Özellikle uçakların ekonomi sınıflarında tamamen yerlerin tükendiği öğrenilirken bu süreç içerisinde uçak biletleri de 650 liraya kadar çıktı. bölgede bir karmaşanın yaşandığı öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol