kapat ikonu

Vatandaşa Altında Yeni Kazanç Kapısı Geliyor!

Vatandaşların yastık altında biriktirdikleri altınların ekonomiye kazandırılması için bir süredir hükümet tarafından yeni çalışmalar yapılıyordu. Bunun ardından teknik çalışmaların tamamlandığı ve bu yıl içerisinde hizmete sunulacağı yönünde müjde

Vatandaşların yastık altında biriktirdikleri altınların ekonomiye kazandırılması için bir süredir hükümet tarafından yeni çalışmalar yapılıyordu. Bunun ardından teknik çalışmaların tamamlandığı ve bu yıl içerisinde hizmete sunulacağı yönünde müjde verilmiş oldu.
 
Altın fiyatlarının sürekli olarak artması ve piyasaları derinden etkilemesi hükümet tarafından yastık altında bulunan altınların piyasaya kazandırılması açısından yeni çalışmaların yapılmasını gündeme getirdi. Bunun üzerine vatandaşların yastık altında ciddi miktarlarda altını bulunduğu ancak bozdurmadıkları için ekonomiye herhangi bir şekilde katkısının bulunmadığı tespit edildi. Hükümet bu durumu hızlandırmak için önemli bir proje hazırlığında olduklarını dile getirdi.
 
Vatandaşların altına dayalı bir yatırım sistemine yönelmeleri için bu süreçte altın yatırımlarının özendirilmesi gerektiğine karar verildi. Yapılacak yeni proje ile birlikte altın artık ek yatırım aracı olarak kullanılabilecek. Kiralanabilecek altınlar yeni sistemde ekonomiye kazandırılırken vatandaşlara da aylık olarak ek bir gelir kazandırması planlanıyor. Altın üzerinde yapılan bu önemli çalışmanın 2017 yılı içerisinde satışa sunulmasına karar verildi. Son zamanlarda çalışma hakkında önemli planlamalar yapılıyor. Bazı eksik yönlerinin tamamlanmaya çalışıldığı belirtildi. Bazı yatırımcıların bankaların sunmuş oldukları faiz imkanlarına karşı hassas davranmalarından dolayı altına yöneldikleri tespit edilmişti. Bu çalışma faiz içerisine girmek istemeyen vatandaşlar içinde önemli bir fırsat olarak ifade ediliyor.
 
Ziraat Bankasının altın yatırımcıları ile iletişime geçmesi için bu proje için görevlendirildikleri tespit edildi. Kira sertifikası almak isteyen vatandaşlara sistem detaylı bir şekilde anlatıldıktan sonra altınlarını maddi açıdan kendilerine gelir elde edecek şekilde değerlendirmeleri sağlanacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol