kapat ikonu

Validebağ Konakları satışa çıktı

DAP Yapı'nın yeni projesi Validebağ Konakları metrekaresi 9 bin TL'den başlayan fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla satışa çıktı.

  • Emlak
  • 27 Şubat 2017 16:53
DAP Yapı, Validebağ Korusu'nun yanı başında hayata geçirdiği yeni projesi Validebağ Konakları'nı 27 Şubat Pazartesi günü düzenlenen toplantıda basın mensuplarına tanıttı. Yüzde 50'ye varan oranda fiyat avantajıyla satışa çıkan proje hakkında bilgi veren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "2017’nin 5. ayında lansman yapmayı planlıyorduk ancak Hükümetimizin “Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti” çağrısı üzerine hiç beklemeden elimizi taşın altına koyduk. Emlak Konut GYO ve bankalarla el ele vererek sadece bir defaya mahsus özel koşullar oluşturduk. Ekonomik darlıktan çıkmak adına fedakarlık ederek, metrekaresini 20-25 bin TL’ye satabilecekken, 9-10 bin TL’den başlayan fiyatlarla ön talep toplamaya başladık. Müşterilerimiz de bu jestimize coşkuyla yanıt verdi. Henüz satış ofisimizin inşaatını tamamlayamadan, dev bir çadır kurarak talep almaya başladığımızı duyurmamızla birlikte müthiş bir ilgiyle karşılaştık.
 
Geçen haftadan bu yana, Validebağ’da yaşadığımız bu manzara, milletimizin ekonomiye olan inancı ve güveninin en güzel kanıtıdır. Hükümetimiz, proje geliştiriciler için yolu açtı, Maliye Bakanımız birbiri ardına hayata geçirilen düzenlemelerle desteğini esirgemedi ve bizler de şantiyelerimizin hiç durmadan çalışması adına kârımızdan vazgeçerek halkımızın konut edinmesi için projelerimizin lansmanını planladığımız tarihten öne çektik. Halkımızın da aynı seferberlik ruhuyla hareket ederek konut satın alma hamlesi başlatması, ‘Milli seferberlik’ ruhunun göstergesidir. Bu vesileyle Hükümetimize, Maliye Bakanımıza ve tüm kabineye şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.
 

"Yarını bugünden inşa ediyoruz"

 
Projenin bölgedeki imara açık son arazisi üzerinde inşa edildiğini söyleyen Ziya Yılmaz, "Validebağ’da yeşille ve doğayla bütünleşen konak mimarisinin en güzel örneğini sergileyeceğiz. Üstüne projenin eşsiz konumu ve yüzde 50 fiyat avantajı da eklenince yaşamak ve yatırım yapmak adına bir daha denk gelmeyecek bu fırsat, bize inanan ve güvenen müşterilerimiz için kaçırılmayacak bir fırsattır. Herkesi bu güzelliği yaşamaya ve bu kazanca ortak olmaya davet ediyorum.
 
İstanbul’un en tanınmış aileleri, üst düzey işadamları, akademisyenler ve bürokratlar Osmanlı döneminden bugüne ulaşan bu eşsiz yaşam alanına komşu yaşamak üzere gelerek adlarını yazdırıyorlar. Aynı anda, aynı konuta onlarca talep aldığımız oluyor.
 
Validebağ Konakları projemizde, teknik ve estetik yönden üstün ve kalıcı bir projeye imza atacağız. İspanyol Gaudi’nin yüzlerce yıl sonra bile ziyaret edilen eserleri gibi anıtsal mimariye olan hayranlığımızın izinde, 30-40 yıl sonrasını düşünerek, yarını bugünden inşa ediyoruz" dedi.

 

Metrekare birim fiyatı 9 bin TL'den başlıyor

 
Avrasya Tüneli ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne olan yakınlığıyla dikkat çeken projede; 650 metrekareye varan büyüklüklerde, stüdyo'dan 6+1'e kadar farklı tiplerde tasarlanmış toplam 366 konut ve dükkanlara yer veriliyor. 5 katlı 11 bloktan meydana gelen projede konutların metrekare birim fiyatı 9 bin TL ile 13 bin TL arasında, dükkanların metrekare birim fiyatları ise 11 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. A+ konut alıcısına hitap eden projeden daire sahibi olmak isteyenlere yüzde 5 peşinatla 240 ay vade imkanı sunuluyor.
Kaynak: Emlak Gündem
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol