kapat ikonu

VakıfBank'tan Çiftçiler Günü'ne özel 'masrafsız' kampanya

VakıfBank’tan 14 Mayıs Çiftçiler Günü’ne özel çiftçilerin yüzünü güldürecek kampanya, Dünya Çiftçiler Günü’ne özel hazırladığı kredi seçeneklerini Mayıs ayı boyunca dosya masrafı olmaksızın tüm üreticilerin kullanımına sunacak.

  • Sektörel
  • 13 Mayıs 2016 16:18
  • Son Güncelleme: 21 Haziran 2016 18:03
VakıfBank’tan çiftçilere özel kampanya: 14 Mayıs Çiftçiler Günü’ne özel olarak kredi seçeneklerini Mayıs ayı süresince dosya masrafı almadan sunacağını bildirdi. VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Lütfü Çelebi, bununla birlikte TarımKart sayesinde birçok çiftçinin çok özel avantajlara sahip olabileceğini belirtti.
 
"Üreticiye nakit çekimden uygun şartlarda vadeli alışverişe, faturaların düzenli ödemeye verilmesinden asgari borç ödeme fırsatına kadar çok sayıda avantaj sunuyoruz” şeklinde konuşan Çelebi, TarımKart hakkında bilgiler verdi.
 
TarımKart’ın çiftçilere sağladığı çok özel avantajlardan bahseden Çelebi, bu kart sayesinde mazot, yem, gübre, zirai ilaç, fide, tohum, veterinerlik hizmetleri gibi üreticiye girdi katkısı bulunan her türden bayi, ziraat odası, üretici birliklerinin yanında sulama birlikleri gibi anlaşma sağlanan üye iş yerlerinde de 6 aya kadar faiz ödemeden alışveriş yapabilme imkanına sahip olunacak.
 
VakıfBank’ın geliştirdiği TarımKart uygulaması hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunan Çelebi, TarmKart sahibi çiftçilerin kartlarıyla işletme giderlerini karşılayabilmek için tüm banka ATM’lerinden nakit para çekebileceğini de belirtti.
 
TarımKart sahiplerinin borç ödemelerini gelir elde etme dönemlerine göre belirleyebilme hakkına sahip olduklarını da belirten Çelebi, brçlarını erkende ödeyebilen çiftçilerin, askeri ödeme tutarını yatırdıkları takdirde kalan borcu bir sonraki yıla bırakma imkanına da sahip olduğunu söylüyor.
 
SGK,BAĞKUR, elektrik, telefon, su gibi ödemelerin hasat zamanşarında apabileceğini vurgulayan Başkan Çelebi, hasat zamanında ödeme yapabilmek için üreticilerin bankaya düzenli ödeme talimatı vermesinin yeterli olabileceğini söyledi.
 
Tüm desteklerinin yanında VakıfBank, ayrıca çeşitli hasarlara karşı tarımsal varlıklarını sigortalamak isteyenlere de TARSİM (Tarım Sigortası) hizmeti de sunacağı bilgisini de kamuoyu ile paylaştı.
Haber Türk
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol