kapat ikonu

Vakıfbank promosyon ödemeleri ne zaman başlıyor?

Son günlerde bankalar arasında ciddi anlamda rekabet yaşanıyor. Emekli müşterilerini diğer bankalara kaybetmek istemeyen bankalar harekete geçti. Vakıfbank Emekli maaşı promosyon başvurusu ne zaman başlıyor? İşte merak edilen detaylar…

  • Gündem
  • 03 Mart 2017 14:36
  • Son Güncelleme: 26 Eylül 2018 11:23

Bankalar promosyon ödemeleri ile emekli vatandaşları çekmeye çalışıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok banka promosyon ödemeleri konusunda SGK ile anlaşmaya vardı. Bankalar müşteri kazanmak için birbirinden cazip promosyon kampanyaları düzenliyor. Vakıfbank’ta emekli promosyonu ödemek için harekete geçti.

Vakıfbank promosyon ödemelerinden kimler faydalanabilecek?

Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalara arasında yapılan anlaşma gereği tüm emekliler bu haktan yararlanabilecek. Emekli maaşını Vakıfbank’tan alan veya maaşını bu bankaya taşımak isteyenlerin bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Peki Vakıfbank promosyon başvuru şartları nelerdir?

Promosyon hakkından faydalanmak istiyorsanız emekli maaşınızı 3 yıl boyunca farklı bankaya taşımayacağınıza dair sözleşme imzalamanız gerekiyor. Daha önce belirtilen otomatik ödeme talimatı verme ve mevduat hesabı açtırma şartı ortadan kaldırıldı. Dolayısıyla emekli maaşını Vakıfbank’tan almayı kabul eden herkes bu uygulamadan faydalanabilecek.

Vakıfbank promosyon ödemeleri 1 Mart 2017’de başlıyor

Emekli promosyonları T.C kimlik numarasının son rakamına göre verilecek. Eğer kimlik numaranızın son sayısı 0 veya 2 ile bitiyorsa ödemenizi 1 Mart 2017’den itibaren alabilirsiniz. Kimlik numarasının son rakamı 4,6 veya 8 olanlar promosyon ödemelerini 1 Nisan 2017 itibariyle alabilecek. Yani promosyon ödemelerinin en geç Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Promosyon ödemesi ne kadar olacak?

Promosyon ödemeleri vatandaşın aylık gelirine göre farklılık gösteriyor. Aylık emekli maaşı 1000 lira ve altı olanlar 300 TL, 1000 ile 2000 lira olanlar 375 TL, maaşı 2000 ve üzeri olanlar tek sefere mahsus 450 TL promosyon ödemesi alabilecek. Bu paralar 3 yıllık olup tek seferde ödeme yapılacak. Maaşını Vakıfbank’tan almaya karar veren müşterilerin en yakın banka şubesine uğrayarak promosyon sözleşmesini imzalaması gerekiyor.

Promosyon tutarı artabilir

Bankalar, kredi kartı alan ya da mevduat hesabı açtıran vatandaşlara daha fazla promosyon ödemeyi planlıyor. Özellikle mevcut müşterilerini kamu bankalarına kaptırmak istemeyen özel bankalar, emeklilere yönelik yeni kampanyalar düzenlemek için harekete geçti.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol