kapat ikonu

Vakıfbank Mobil Temassız Özelliğini Hayata Geçirdi

Vakıfbank müşterilerinin daha kolay hizmet almaları adına mobil üzerinden temassız ödeme özelliğini hayata geçirdiğini ifade etti.

  • Kredi
  • 23 Ekim 2018 15:09
Vakıfbank müşterilerinin daha kolay hizmet almaları adına mobil üzerinden temassız ödeme özelliğini hayata geçirdiğini ifade etti.
 
Vakıfbank son zamanlarda gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde mobil bankacılık hizmetleri üzerinden temassız ödeme özelliğini hayata geçirerek yeni bir hizmet anlayışı gerçekleştirdiğini ifade etti. Dijital çözümlerinin hayata geçirilmesinin ardından yanındaki güç adı altında bireysel kredi kartı kullanan binlerce müşterinin hayatının kolaylaştırılması amaçlanıyor.
 
Vakıfbank yaptığı yeni güncellemelerin ardından kredi kartı kullanıcıları için mobil bankacılık hizmetleri üzerinden temassız ödeme kolaylığının hayata geçirildiği belirtildi. Kredi kartı kullanıcılarının bu anlamda mobil hizmetlere girdikten sonra bir defaya mahsus olmak üzere kartın sisteme tanımlanması gerekiyor.
 
Sisteme gerekli tanımlamanın yapılmasının ardından bundan sonraki dönemde temassız POS cihazlarından cep telefonlarının okutulmasıyla birlikte zaman kaybına gerek kalmadan hızlı bir alışveriş yapılacak. Ancak bu süreçte güvenlik konusunda da alınan tedbirler sayesinde kullanıcıların herhangi bir güvenlik endişeler taşımamaları konusunda gerekli açıklamalar yapıldı. Kullanıcıların bu süreçte uygulama içerisine girerek mobil temassız ödeme işlemleri menüsü adı altından kartlarını işlem için hazır tutmaları gerekiyor. 90 lira altında bulunan harcamaları için temassız bir şekilde cep telefonlarını okutarak işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Herhangi bir şifre gerekmeyecek. Ancak 90 lira üzerindeki harcamalar için cep telefonlarını okuttuktan sonra bir şifre ile işlem tamamlanabilir. Hem IOS hem de Android işletim sistemlerinde sistem hayata geçirilebiliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol