kapat ikonu

VakıfBank konut kredisi faizini yüzde 0,98'e indirdi

Ziraat Bankası’nın ardından konut alacaklara bir müjde de VakıfBank’tan geldi. Banka, aktif kredili müşterisi olan firmaların ürettiği konutlardan konut almak isteyen bireysel müşterilerine konut satışlarında yüzde 0,98 faiz oranını uygulayacak.

  • Emlak
  • 17 Aralık 2018 17:50
Geçtiğimiz günlerde Ziraat Bankası’nın konut alacaklara faiz indirimi müjdesini vermesinin ardından bir müjde de VakıfBank’tan geldi. Banka, kendi müşterilerinin ürettiği konutlardan almak isteyen bireysel müşterilerine 500 bin Türk lirasına kadar 120 ay vadede yüzde 0,98 faiz oranı ile konut kredisi kullandıracağını açıkladı.
 
2018’in ağustos aylarından itibaren döviz kurlarında yaşanan spekülatif ve manipülatif atakların ardından yaşanan dalgalanmalar ile birlikte artan faiz oranları konut satışlarında büyük sıkıntıları beraberinde getirmişti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın koordinesinde Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında başlatılan çeşitlik kampanyalar ile birlikte yeniden hareketlenen sektörde yıl bitmeden bankaların da indirimleri ardı ardına geliyor. Geçen hafta içerisinde Ziraat Bankası’nın konut kredilerinde uyguladığı faiz indiriminin ardından bugün VakıfBank da konut faizlerinde indirime gitme kararı aldı.
 
0,98 FAİZ ORANIYLA KONUT KREDİSİ İMKÂNI
 
VakıfBank, aktif olarak kredili müşterisi olan firmaların inşa ettiği konutlardan almak isteyen bireysel müşterilerine özel bir kampanya yaptığını duyurdu. Banka, bu tarz yerlerden konut almak isteyenlere 120 ay vade ile 500 bin Türk lirasına kadar konut kredisini, 0,98 faiz oranıyla sunacak.
 
VakıfBank, ‘’SarıPanjur Konut Kredisi’’ kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Aynen Ziraat Bankası gibi aktif kredili müşterisi olan firmaların ürettiği konutlardan satın almak isteyen bireysel müşterilerine, kampanyaya dâhil olan firmaların da katkısıyla aylık yüzde 0,98 faiz oranından 120 ay vadede 500 bin TL'ye kadar konut kredisi vereceğini kamuoyuna duyurdu.
 
MÜŞTERİLERİN TALEPLERİNE YÖNELİK ÇÖZÜMLER ÜRETİLİYOR
 
VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı M. Lütfü Çelebi, müşterilerini yakından takip ettiklerini ileri sürerek, onların ihtiyaçlarına ve taleplerine uygun çözümler üretildiğini aktardı. Bu kapsamda sunulan konut kredisi kampanyalarıyla ev sahibi olmak isteyen müşterilerin hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini anlatan Çelebi, bu kampanya ile ayrıca konut sektörünün lokomotif olma özelliğinin de harekete geçirilerek, 200'den fazla iş koluna da önemli katkı sağlayacaklarını vurguladı.
 
TÜRKİYE İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ
 
Çelebi, önümüzdeki dönemde de her sektörde olduğu gibi konut sektöründe de farklı kampanya ve fırsatlarla müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye devam edeceklerini dile getirerek, Türkiye için ne gerekiyorsa yapacaklarını bildirdi.
 
BİRÇOK SEKTÖRE DESTEK VERİLECEK
 
Uygulama ile birlikte konut kredisi ödemelerinin bir kısmının firmaların VakıfBank'taki ticari risklerine mahsup edileceği bilgisini paylaşan Çelebi, kalan kısmının da ilgili firmalara nakit akışı sağlayacağını anımsatarak, böylelikle bankacılık sektörüne, konut üreticilerine, yan sektörlere ve ev sahibi olmak isteyenlere destek verileceğine dikkati çekti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol