kapat ikonu

Uzmanlarda cep telefonu zararları hakkında açıklama

Cep telefonu kullanımının giderek artması ile birlikte uzmanlar tarafından açıklama yapıldı ve zararların 30 yıl sonra ortaya çıkacağı belirtildi.

Cep telefonu kullanımının giderek artması ile birlikte uzmanlar tarafından açıklama yapıldı ve zararların 30 yıl sonra ortaya çıkacağı belirtildi.
 
Cep telefonu kullanımı teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte sürekli olarak artmaya devam ediyor. Bu süreç artarak devam ederken uzmanlar tarafından konu hakkında yapılan araştırmalar ortaya konuldu ve sonrasında cep telefonlarının gerekli zararlarının 30 yıl sonra ortaya çıkacağı yönünde açıklamalar yapıldı.
 
Cep telefonu kullanımının artması ile birlikte baz istasyonlarının sayısının da arttığı öğrenildi. Bu konuda insan sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyen çeşitli durumların ortaya çıkması sebebiyle vatandaşlara konu hakkında uyarı yapıldı. Bu uyarılar çerçevesinde elektromanyetik alanlardan uzak durmaları gerekecek.
 
Vatandaşlardan konu hakkında gerekli önlemleri almaları için çağrılar yapıldı. Bu çağrılara göre uyurken dahi cep telefonunun en az 3 metre uzakta tutulması öneriliyor. Cep telefonu kullanımı yaygınlaşmışken bu tür zararların en az 30 ile 50 yıl arasında ortaya çıkabileceği belirlendi. Bu konuda teknolojik aletler ile insanların arasına belirli bir mesafenin konulması gerektiği belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol