kapat ikonu

Unutulma Hakkı Türkiye İçin Yok

Adalet Divanı tarafından alınan unutulma hakkının Avrupa ülkeleri için olmasına karşın Türkiye için olmaması dikkat çekiyor.

Adalet Divanı tarafından alınan unutulma hakkının Avrupa ülkeleri için olmasına karşın Türkiye için olmaması dikkat çekiyor.

Günümüzde teknolojinin giderek gelişmesi ile birlikte internet kullanımı ihtiyaç haline gelmeye başladı. Bu süreç içerisinde aranılan bilginin kolaylıkla elde edilmesi ve sosyal iletişimin bu sayede sağlanması pek çok kişiyi deriden etkilemeye devam ediyor.

İnternet kullanımının son derece faydalı olmasının yanı sıra aynı zamanda olumsuz durumlarında yaşanması dikkatlerden kaçmıyor. Cinsel ve sosyal yönden hem bireylerin hem de çocukların istismar edilmeleri yargısal sorunlarında ortaya çıkmasına sebep oluyor. Yargıya başvurmak dışında bu tür yaşanan sorunlar karşısında yapacak pek bir şeyin olmaması dikkatleri üzerine çekiyor.

Avrupa Birliği Adalet Divanı tarafından alınan bir karar sonrasında rahatsızlık halinde içerik kaldırma durumu çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ancak ülkemizde Google üzerinden bir ofisin bulunmaması sebebiyle işlemlerin beklenenden çok daha yavaş şekilde gerçekleşmesi son derece dikkat çekiyor. Sorunların giderilmesi ve mağduriyetlerin yaşanmaması için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Yaşanan çocuk istismarlarının ve mağduriyetlerinin bu sayede giderilmesi amaçlanıyor

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol