kapat ikonu

Ünlü Spor Markasından Kötü Haber Geldi!

Dünyanın en çok tercih edilen ve bilinen spor markalarından birisi olan Nike son dönemlerde farklı bir yönetim kararı aldı. Şirkette küçülmeye gideceklerini açıklamaları endişelere sebep oldu.

Dünyanın en çok tercih edilen ve bilinen spor markalarından birisi olan Nike son dönemlerde farklı bir yönetim kararı aldı. Şirkette küçülmeye gideceklerini açıklamaları endişelere sebep oldu.
 
ABD'nin en büyük spor markalarından birisi olan Nike kalitesi ve tasarımları ile kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı. Bu süreç içerisinde tüm dünyada mağaza açan firmanın son zamanlarda yapmış oldukları toplantılar sonrasında yeni kararlar aldıkları belirlendi. Bu kararlara göre şirkette bazı küçülmelere gidilecek. Şirkette yapılacak küçülme sonrasında bin 400 kişinin işten çıkarılmasına karar verildi. Küresel güç haline gelen şirketin bu konuda bazı azalmalara gitmesine karar verildi. 10 farklı ülkede bulunan 12 şehir için yeni bir plan çıkardıkları tespit edildi.
 
Alınan yeni kararın şirketin maddi açıdan çok zor durumda olduğu yönünde yorumlanmasının ardından durumun sanıldığı gibi olmadığı yönünde bazı açıklamalar yapıldı. Müşterilere kişisel anlamda çok daha kaliteli bir hizmet sunulması için böyle bir karar verildiği tespit edildi. Daha çok dijital anlamda müşterilerle buluşmayı planlayan şirket online dünyanın tüm avantajlarından faydalanmayı planlıyor. Belirlenecek olan anahtar şehirlerde yeni çalışmalar yapılacak. firmanın yetkilileri gelişen ve değişen çağ ile birlikte müşterilerin isteklerine ayak uydurmayı planladıklarını açıkladı.
 
Bazı bölgelerde bulunan mağazaların kapatılmasına karar verildi. Mağazaların kapatılacağının açıklanması çeşitli endişeleri de beraberinde getirdi. İşçilerin çıkarılması için gerekli değerlendirmeler yapılıyor. Bu küçülme ve yeni programlama çalışmalarının ardından işten çıkarmalar başlayacak. Yapılan toplantıda alınan kararların ardından toplam bin 400 kişinin işten çıkarılmasına karar verildi. Açıklamanın yapılmasının ardından gergin bekleyiş devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol