kapat ikonu

Uludağ esnafı turist akınından memnun

Yerli ve yabancı turistlerle otellerindeki doluluk oranı yüzde 100’e ulaşan Uludağ’daki işletmeciler, sezondan memnun olduklarını dile getirdi.

  • Sektörel
  • 03 Ocak 2019 13:44
  • Son Güncelleme: 03 Ocak 2019 13:51
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Uludağ Esnaflar Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi Beytullah Maviçiçek, Uludağ'daki esnaf ve işletmecilerin sezondan mutlu olduğunu ifade ederek, sezonun birkaç yıl öncesine göre iyi geçtiğini ve beklediklerinden de daha fazla turist akını yaşandığını bildirdi.
 
KAYIT DIŞI İŞLER AZALDI
 
Uludağ'daki birçok üründe fiyatları sabitlemeye çalıştıklarını vurgulayan Maviçiçek, Uludağ Millî Parklar Müdürlüğü ve jandarmanın yaptığı bazı uygulamaların, kayıt dışı işleri azalttığını ileri sürerek, Uludağ'a güven geldiğini belirtti. Maviçiçek, fiyatların eskisi gibi çok uçuk olmadığını, fiyatlarda bir uyum sağlandığına dikkati çekerek, insanların Uludağ'dan memnun olduğunu, istedikleri aktiviteyi, macerayı, heyecanı yaşayabildiğini ve Uludağ’ın eski dönemlerine tekrardan kavuşmaya başladığını savundu.
 
ULUDAĞ’IN VİZYONU DA DEĞİŞMEYE BAŞLADI
 
Uludağ'da sezon boyunca yoğun turist ağırladıklarını anımsatan Maviçiçek, bu kadar turist akınını beklemediklerine işaret ederek, son birkaç yıldır Uludağ'ın vizyonunun da değişmeye başladığını ve yılbaşında çok sayıda misafirin ağırlandığını öne sürdü.
 
HERKES KAYAK YAPSIN DİYE FİYATLAR SABİT TUTULDU
 
1. Oteller bölgesinde kayak işletmesi bulunan Selim Adıyaman, sezonun güzel geçtiğini hatırlatarak, sömestr tatilinden de umutlu olduklarını ve herkesin kayak yapabilmesi için 2-3 yıldır fiyatların sabit tutulduğunu açıkladı.
 
HER YIL KAYAK SEVERLERİN ULUDAĞ’A OLAN İLGİSİ ARTIYOR
 
Kayak ve snowboard işletmecisi Taner Üstündağ da Uludağ'daki kar seviyesinin iyi olduğunu savunarak, kış turizmini seven kar tatilcilerinin Uludağ'a çok ilgi gösterdiğini anlattı. Yılbaşında inanılmaz yoğunluk olduğunu söyleyen Üstündağ, her yıl kayak severlerin Uludağ’a olan ilgisinin arttığını ileri sürerek gidişattan memnun olduklarını ifade etti.
 
Uludağ'da kızak işletmecisi Nusret Santur, 18 yıldır aynı işle uğraştığını belirterek, yılbaşı tatilinden çok memnun olduklarını anlattı. Kar yağışının iyi durumda olduğunu dile getiren Santur, kızak yapmada herhangi bir engelin olmadığını anımsatarak, kızakların 25 TL’ye kiralandığını, öğrenci ve gruplarda indirim uygulandığını açıkladı.
 
Sarılan bölgesinde mısır ve kestane satıcısı Tugay Uyanık, yaklaşık 8 yıldır bu işi yaptığını anlatarak, sene boyunca aynı yerde satış yaptığını ve Uludağ'ın yazın ayrı, kışın ayrı bir güzelliği olduğunu savundu. Sezona iyi başladıklarını ileri süren Uyanık, yılbaşından bir hafta öncesinden şimdiye kadar işlerinin güzel gittiğini kaydetti. Uyanık, yerli ve yabancı turistlerin, geldiğini, köfte ekmek, patates kızartma, mısırlar, kestaneler yediğini anlattı.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol