kapat ikonu

Ülkemize yatırım için gelenlerin yanındayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Tüm imkânlarımızla Türkiye'ye yatırım için gelenlerin yanında olacağız'' dedi.

  • Gündem
  • 24 Kasım 2018 15:53
  • Son Güncelleme: 24 Kasım 2018 15:58
Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından CNR Expo'da düzenlenen 17. MÜSİAD EXPO Kapanış ve Uluslararası Genç İşadamları Kongresi (UGİK) Açılış Töreni'ne katılan Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘’Türkiye’ye yatırım için gelenlerin tüm imkânlarımızla yanındayız.’’ dedi.
 
MODERN ÜRETİM TESİSİ DÖNÜŞÜMÜ GELECEĞE IŞIK TUTACAK
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye merkezli bir gayrimenkul borsasının kurulması ile ilgili proje hakkında faizsiz konut finansman sistemi projesini kendi alanında yeni bir alternatif olarak değerlendirirken, sanayi sitelerindeki mütevazı imalathanelerin modern üretim tesislerine dönüştürülmesi projesinin Türkiye’nin geleceğine ışık tutacağını savundu.
 
‘’Yerli üretim, millî marka’’ kampanyasına her fırsatta üzerinde durdukları projeye destek verildiğini hatırlatan Erdoğan, entegre biyogaz, organik gübre tesisleri projesinin, Türkiye’nin tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyeli için yeni bir çözüm olduğunu aktardı.
 
AFRİKA-TÜRK TİCARET VE KÜLTÜR MERKEZİNİN DESTEKLENMESİ KARARI POLİTİKALARLA UYUMLU
 
Erdoğan, üyeleri arasında sosyal yardımlaşmayı teşvik için Karz-ı Hasen Sandığı oluşturulmasını da MÜSİAD'ın misyonunun bir parçası olarak gördüğünü ifade ederek, Afrika-Türk Ticaret ve Kültür Merkezlerinin desteklenmesi kararının, Türkiye'nin kıtaya yönelik politikalarıyla uyumlu bir açılım olduğunu vurguladı.
 
MÜSİAD, HEM KENDİSİNİ HEM TÜRKİYE’Yİ GÖZETİYOR
 
MÜSİAD attığı her adımda hem kendisi hem Türkiye’yi gözeten, iş birliği hâlinde olduğu coğrafyaları ve şirketleri destekleyen bir yaklaşımla hareket ettiğini belirten Erdoğan, Türkiye'yi öteki ülkelerden, Türk insanının iş yapma tarzını diğerlerinden ayıran en önemli özelliğin de bu anlayış olduğuna işaret etti.
 
TÜRKİYE HER YER FARK ORTAYA KOYUYOR
 
Erdoğan, sadece bencil olarak kazanmanın değil, birlikte kazanmayı esas alan bir ticaret anlayışıyla hareket edildiği için gidilen her yerde Türkiye’nin hüsnükabul görüldüğünü ve el üstünde tutulduğunu ileri sürerek, geçmişinde sömürge lekesi bulunmayan bir millet ve devlet olarak bu yaklaşım ile birlikte Türkiye’nin her yerde bir fark ortaya koyduğunu söyledi.
 
Erdoğan, MÜSİAD’ın projeleriyle, dünyanın 85 ülkesine yayılan ofisleriyle, komisyonları ve kurullarıyla gençlere ve kadınlara yönelik özel çalışmalarıyla en güzel şekilde yansıtan kurumlardan biri olduğuna dikkati çekti.
 
Türkiye'nin katettiği mesafenin önemli olduğunu ancak hedeflerin daha önemli olduğunun altını çizen Erdoğan, Türkiye’yi 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olarak görmek istediğini bildirdi.
 
TÜRKİYE, ÜLKEYE YATIRIM İÇİN GELENLERİN YANINDA
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkeye yatırım için gelenlerin tüm imkânlarla Türkiye’nin yanında olacağını yineleyerek, son 5 yıldır üst üste yaşanan saldırılar sebebiyle zaman zaman planlananların biraz gerisine düşmüş olmakla birlikte hedeflere ulaşma konusunda kararlı olunduğunu söyledi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol