kapat ikonu

Ülke İçerisinde Tatil Özendirilecek!

Turizm sektörü kamu çalışanlarına özel kampanyalarına devam ederken ülke içindeki tatil seçeneklerinin artırılması planlanıyor.

Turizm sektörü kamu çalışanlarına özel kampanyalarına devam ederken ülke içindeki tatil seçeneklerinin artırılması planlanıyor.
 
Turizm sektörü yaşadığı ciddi sıkıntıları geride bırakmışken ciddi bir gelişim içerisine girdi. Son dönemlerde turizm sektörü kamu çalışanlarının rahat imkanlarla tatil yapmaları ve özellikle tatil seçeneklerini yurt içi olarak belirlemeleri için çeşitli çalışmalar yapmaya devam ediyor.
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından yapılan çalışmaların ardından geçtiğimiz günlerde önemli bir toplantı düzenlendi. Bu toplantının ardından turizm sektörünün beklentilerinin dile getirildiği bir rapor hayata geçirildi. Seyahat acentelerine getirilen turist başına A grubu olması şartıyla kişi başı 20 euro civarında bir maddi destek verilmesi bekleniyor.
 
Beklentiler arasında turizm sektöründe uygulanan KDv oranları da ele alındı. Özellikle farklı KDV oranlarının uygulanmasının çeşitli kafa karışıklıklarına sebep olduğu tespit edildi. Tek bir oranla sorunların çözüleceğine inanılıyor.
 
Yakıt alanında da ÖTV sorunu baş gösteriyor. Bir sözleşme yapılması ve bu sözleşme sonrasında yakıtlarda ÖTV alınmasının engellenmesi amaçlanıyor.
 
Ülkeye girmesi için çalışılan döviz miktarının artırılması için hizmetlerin bu alanda geliştirilmesi planlanıyor. Turizm sektörü dövizi en çok ülkeye kazandıracak sistem olduğu için bu anlamda devlet destekleri özellikle bekleniyor.
 
Yerli turistin unutulmaması ve özellikle kamu kurumlarında çalışan kişilerin yerli tatili seçmeleri için bazı kampanyalar ve ucuz tatil imkanlarının sağlanabileceği ifade edildi. Kamu çalışanlarının yerli tatil için özendirilmesi halinde turizm sektöründe ciddi bir hareketlilik bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol