kapat ikonu

Ulaşıma Bayram Etkisi Olumlu Oldu

Bayram tatilinin bitmesinin ardından geri dönüş istatistikleri sonrasında ulaşım sektörünün büyük kar elde ettiği ve durumdan son derece memnun oldukları belirlendi.

Bayram tatilinin bitmesinin ardından geri dönüş istatistikleri sonrasında ulaşım sektörünün büyük kar elde ettiği ve durumdan son derece memnun oldukları belirlendi.
 
Hükümet tarafından alınan karar sonrasında Kurban Bayramı tatilinin uzatılarak 10 güne kadar çıkarılmasına karar verildi. Tatil boyunca süreci en iyi değerlendirmek isteyen vatandaşlar memleketlerine ve son yaz tatili planlarına kavuştular. Bu süreçte hava yolu, demir yolu, deniz yolu ve kara yolu olmak üzere pek çok ulaşım sistemi değerlendirilerek kullanıldı. İstatistiklere bakıldığı zaman tatil süresinde sadece havalimanlarında 7 milyon 156 bin 31 yolcunun yolculuk gerçekleştirdiği öğrenildi.
 
Hava yolu ulaşımının yanı sıra son dönemlerde hızlı tren güzergahlarının artması sonrasında tren yolculuklarının da büyük oranda arttığı tespit edildi. Bunun ardından rakamsal olarak bakıldığı zaman 1 milyon 830 bin kişinin seyahat ederken tren seçeneklerinden faydalandığı öğrenildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaların ardından bayram tatilinin uzun olmasını fırsat bilen vatandaşlardan 30 milyon kişinin bir yerlere seyahat etmek için ulaşım seçeneklerinden en az birini tercih ettikleri öğrenildi.
 
Pek çok yolcu ise konforlu olduğu gerekçesi ile yolculuğa kendi araçları ile çıkmayı tercih ettiler. Otoyollardan geçen araç sayısının 15.5 milyon olduğu tespit edildi. Yapılan seyahatlerin ulaşım sektörüne adeta bir doping etkisi olduğu öğrenildi. Bunun ardından sektör yetkilileri yaz boyunca yapamadıkları cironun 10 günlük tatil süresince yapıldığını itiraf ettiler.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol