kapat ikonu

Ucuz Ürün Satışı İzdihama Neden Oldu

PTT tarafından unutulan ya da zamanında alınmayan ürünlerin ucuza satışa çıkarılması vatandaşları harekete geçirdi. Bu süreç içerisinde izdiham yaşandı.

PTT tarafından unutulan ya da zamanında alınmayan ürünlerin ucuza satışa çıkarılması vatandaşları harekete geçirdi. Bu süreç içerisinde izdiham yaşandı.
 
PTT tarafından her yıl gelenek haline getirilen ucuz satışların bu yıl vatandaşlar tarafından izdihama sebep olduğu öğrenildi. Kargoda unutulan ya da zamanında alınmayan ürünlerin satışı için birtakım çalışmalar gerçekleştirildi.
 
Satışların Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan PTT merkezleri tarafından gerçekleştirildiği öğrenildi. Sabah saatlerinde meydana gelen satışlarda özellikle bazı şubelerde vatandaşların izdihama sebep oldukları öğrenildi. Haberi alan vatandaşların büyük bir kısmı sabah erken saatlerde PTT önünde uzun kuyruklar oluşturdular.
 
Satışı gerçekleştirilen ürünler arsında elektronik cihazlar, giyim, kozmetik, oyuncak ve daha pek çok ürün olduğu tespit edildi. Önce sergilenen ürünler vatandaşların beğenisine sunularak satışa konuldu. Unutulan eşyaların piyasa değerinin çok altına satılması kalabalığın heyecanlanmasına neden oldu. Cep telefonları 10 liradan satılırken parfümler ve ekol saatleri 5 liradan satışa sunuldu. Özellikle ucuz elektronik cihazların 15 dakika içerisinde tükenmesi dikkatlerden kaçmadı. Tüm ürünler tükenirken hem alıcıların hem de satıcıların böyle bir uygulamadan memnun kaldıkları belirlendi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol