kapat ikonu

Ucuz konut projesi ilgi görmeye devam ediyor

Cumhuriyet tarihinin En büyük konut kampanyası gün geçtikçe etkisini daha fazla hissettiriyor. Emlak Konut GYO lideriğinde başlatılan projenin kredi faizleri sıfırlandı. 240 ay vadeli konut satışları için tüm illerdeki inşaat firmaları harekete geçti.

  • Emlak
  • 14 Mart 2017 15:39

Mevcut konut kampanyası kapsamındaki 105 projenin büyük bir kısmı İstanbul’da devam ediyor. GYODER ve GYO üyelerinin Konya, Ankara, Nevşehir, Gebze, Bursa ve Denizli gibi illerde inşa ettiği konut projelerinden bazıları kampanyaya dahil edildi. Buna ilaveten Gaziantep, Samsun, Bolu, Kayseri, ve Konya’da bulunan inşaat firmaları kampanyaya katılmak için büyük bir çaba sarf ediyor. Bu illerde yer alan firmalar 240 ay yani 20 yıl vadeyle konut satmak için bankalarla görüşmeye hazırlanıyor.

Ucuz konut projesi Anadolu’ya yayılıyor

Emlak Konut önderiliğinde hayata geçirilen projelere gelen yoğun talep üzerine firma temsilcileri harekete geçti. Konuya ilişkin bankalarla görüşmeleri sürüyor. Düşük faiz ve 240 ay vadeyle konut satın sahibi olmak isteyen binlerce kişi İstanbul’da devam eden bu kampanyaya ilgi gösteriyor. Bir yandan Anadolu’daki diğer yandan İstanbul çevresindeki vatandaşlar uygun ödeme koşulu sunan konut projesi için satış ofislerini ziyaret ediyor. Özellikle Tekirdağ, Kocaeli ve Bursa’dan gelen müşteriler İstanbul’da konut sahibi olmak istiyor.

Yurtdışından talep geliyor

Firma yetkilileri, yalnızca Türkiye’değil, başta Almanya olmak üzere pek çok ülkedeki vatandaşların uygun koşullar sunan konut fırsatını değerlendirmek için harekete geçtiğini ifade ediyor. Öte yandan Emlak Konut’un Anadolu’da başlattığı konut projelerine ilgi her geçen gün artıyor.

Konut kredisi faiz oranların yüksek olması nedeniyle ev sahibi olmak isteyen yüz binlerce vatandaş Emlak Konut GYO’nun inşa ettiği konut projelerine akın ediyor. Kısa süre içerisinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen talepleri değerlendirmeye alan firmalar, önümüzdeki dönemde farkı illere de konut inşa etmeyi planlıyor.

Konut başvurusu yaparken kredi notunuza dikkat edin!

Bu projeler aracılığıyla konut satın almak isteyen kişilerin banka kredi puanının yüksek seviyelerde olması gerekiyor. Aksi takdirde bu kişiler 240 ay vadeli konut projesinden faydalanamaz.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol