kapat ikonu

Ucuz et hamlesi geldi

Kırmızı et fiyatlarından şikayetçi olan vatandaşlara sonunda müjdeli haber verildi ve ucuz et satışının başlayacağı açıklandı.

Kırmızı et fiyatlarından şikayetçi olan vatandaşlara sonunda müjdeli haber verildi ve ucuz et satışının başlayacağı açıklandı.
 
Geçtiğimiz dönemlerde kırmızı et fiyatlarının önlenemez yükselişi pek çok vatandaşı da olumsuz etkilemişti. Vatandaşların birçoğu bu süreç içerisinde kırmızı et alamadıkları ve bütçelerini aştığı gerekçesi ile tepkilerini dile getirmişlerdi. Bu süreç içerisinde hükümet et fiyatlarını düşürmek adına çeşitli alternatifleri gözden geçirmişler ancak hiçbirisinin yeterli olmaması sebebiyle et fiyatlarının düşmemesi tepkilere neden olmuştu.
 
Hayvan sayısının az olduğu söylentilerine karşın et ithalatının yapılmasına karar verilmiş, hayvan sahipleri devlet tarafından teşviklerle birlikte desteklenmişti. Ancak fiyatlara herhangi bir şekilde durumun yansıtılmamasından sonra hükümet yeni çözüm yolları içerisine girdi.
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba tarafından yapılan açıklamalar sonrasında vatandaşların kırmızı eti daha ucuz tüketmeleri için büyük marketlerde reyonların kurulacağını ve bu reyonlarda ucuz et satışlarının yapılacağını açıkladı. Et ve Süt Kurumu tarafından kiralanacak reyonlarda sağlıklı ve ucuz etler yer alacak. Yapılan açıklamalar sonrasında talimatın cumhurbaşkanı tarafından verildiği öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol