kapat ikonu

Ücretsiz kredi notu sorgulama ve öğrenme hizmeti

2017 yılında vodafone, Findeks, Turkcell, finans ve banka kuruluşlarından ücretsiz kredi notu öğrenme ve sorgulama işlemini gerçekleştirmek ister miydiniz? Kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Kredi
  • 26 Şubat 2017 12:13

Konut almak veya ihtiyaçlarını karşılamak için bankalara kredi başvurusu yapan herkes, herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Son dönemlerde popüler olmaya başlayan öğrenme servisleri belli bir ücret karşılığında müşterilere notları hakkında bilgi vermektedir. Bu ücret hem mevduat hesabından hem de kredi kartından tahsil edilebiliyor. Findeks kredi notu sorgulama işlemi aracılığıyla notunuzu anında öğrenebilirsiniz.

Kredi Sicil Affı Yasası yürürlüğe girdi

2017 Kredi Sicil Affı Yasası bir süre önce tüm esnaf ve vatandaşlarımızı kapsayacak şekilde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bundan böyle kredi notu düşük seviyelerde olan vatandaşlar, özel ve kamu bankalarından kredi alabilecek. Yani kredi sicil affı yasasından faydalanan kişiler kredi kartı ve banka kredisi başvurusunda bulunabilecek. Fakat yine de bazı bankalar kredi notu sorgulama işlemini yaptıktan sonra birçok başvuruyu kredi notu düşük olduğu gerekçesiyle reddediyor. Dolayısıyla her ihtimale karşı kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notunu yükseltmekte yarar var.

Türkiye’nin önde gelen 9 bankası tarafından kurulmuş olan Kredi Kayıt Bürosu (KKB), kişilere ve reel sektöre yönelik finansal hizmet sunuyor. Findeks, kişilerin bankalarda kullanmış olduğu kredi kartı ve kredi hesaplarını denetlemektedir. Geçmişe dönük borcu olan kişiler yasal takip sürecine girdiği takdirde bankacılık faaliyetlerinden yararlanamaz. Hükümet, kredi sicil affı yasası çıkarmadığı sürece bu kişiler ancak 5 yıl sonra kara listeden çıkabilir.

Bankalardan kredi desteği almak isteyenlerin kredi notu puanı yüksek ise bu kişiler daha kolay bir şekilde finansman desteğine ulaşır. Bu bağlamda müşteriler findeks kredi notu öğrenme ve sorgulama sistemini kullanarak, bankalara kredi başvurusunda bulunabilir.

Findeks kredi notu öğrenme ücreti ne kadar?

Bazı firmalar hiçbir ücret talep etmeden kredi notu sorgulama hizmeti sunsa da müşteriler para verilmeden ücretsiz olarak alınan bu hizmetten kuşku duymaktadır. Findeks kredi notu öğrenme servisinin ücreti 4 TL’dir. Bu servis üzerinden kredi notunu sorgulamak isteyen kişilerden 4 TL alınmaktadır.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için internet üzerinden Findeks online sorgulama hizmetinden faydalanabilir, bireysel analizler sonrasında kişisel kredi notu puanınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler için farklı bir yöntemi daha paylaşmak istiyoruz. Pek çok alışveriş ve beyaz eşya mağazalarından alışveriş yapan müşteriler, kara listede yer alıp almadıklarını yapılacak olan sorgulama işleminin ardından öğrenebilir. Bu yöntemi kullanan kişiler birkaç saniye içerisinde kredi findeks notu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir. Üstelik bu hizmet tamamen ücretsiz ve güvenilirdir.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol