kapat ikonu

Uçakta kullanılması tehlikeli olan cihazlara bir yenisi daha eklendi

Pekin'den Melbourne'e seyahat ederken uçakta pilli kulaklığı patlayan yolcunun yüzünde yanıklar meydana geldi.

Hava yoluyla seyahat ederken cep telefonu, tablet, dizüstü bilgisayar gibi bazı elektronik cihazların kullanılması tehlike oluşturuyor. Bu araçlara bir de son moda pilli kulaklıklar eklendi. Hava yoluyla seyahat ederken pilli kulaklığıyla müzik dinleyen yolcunun kulaklığı patladı ve yüzü yanık ve sis içinde kaldı.
 
Pilli kulaklık kullanan bir yolcu havada yolcunun kulaklıkları havada yolculuk sırasında patladı. Hava yoluyla yolculuk sırasında tehlike oluşturan teknolojik araçlara bir de pilli kulaklıklar eklendi.
 
Cep telefonu, dizüstü bilgisayar, tablet gibi bazı elektronik araçlar havada yolculuk sırasında tehlike oluşturuyor ve patlayarak kullanıcı üzerinde kalıcı hasara neden olabiliyor. Bu gruptaki cihazlara bir de pilli kulaklıklar eklendi. Pekin’den Melbourne’ seyahat eden bir yolcu uçakta kullandığı kablosuz pilli kulaklık yüzünden ölümden döndü. Kulağında ve yüzünün bazı kısımlarında yaralar oluşan yolcu pilli kulaklık yüzünden zor dakikalar yaşadı.
 
Hava yolculuğunda pilli kulaklık ile müzik dinleyen genç yolcu kulaklığının patlaması sonucunda yanık ve is içinde kaldı.
 

“Yere attım, kulaklık alevlenmeye başladı”

 
Olay sonrası ismi açıklanmayan Avustralyalı kadın yolcunun yüzünde, kulaklarında ve ellerinde yanıklar oluştu. Avustralya Ulaşım Güvenliği Başkanlığı, uçakta uyurken müzik dinleyen yolcunun, ''Müzik dinlerken bir sıcaklık duydum, biraz ters dönmeye çalıştığımda da kulaklarımda ve yüzümde bir patlama hissettim. Elimi yüzüme atınca kulaklık boynuma doğru kaydı. Elimle çekip yere attım, çok sıcaktı ve alevlenmeye başlamıştı'' dediğini aktardı.
 
Hürriyet’te yer alan habere göre,yolcunun olay anından hemen sonra çekilen fotoğrafını da paylaşan Avustralya Ulaşım Güvenliği Başkanlığı, ilk kez bir kulaklık yüzünden oluşan bir sorunla karşılaştıklarını açıkladı.
Hürriyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol