kapat ikonu

Uçak yolculuklarında devrim gibi çalışma!

SpaceX isimli şirketin kurucusu olarak tanınan dünyaca ünlü isim Elon Musk yeni buluşu ile uçak yolculuklarında yeni bir devrin açılmasını sağlayacak.

SpaceX isimli şirketin kurucusu olarak tanınan dünyaca ünlü isim Elon Musk yeni buluşu ile uçak yolculuklarında yeni bir devrin açılmasını sağlayacak.
 
SpaceX isimli dünyaca ünlü teknoloji şirketi teknolojik anlamda bilime sunduğu katkılarla birlikte şimdiye kadar pek çok çalışmaya imza attığını duyurmuştu. Son dönemlerde yeni buluşlar üzerinde çalışma yaptığı bilinen şirket şimdilerde çılgın bir proje ile kamuoyunun karşısına çıktılar. Kamuoyuna bu çılgın projeyi duyuran kişinin şirketin kurucusu olan Elon Musk olduğu ifade edildi.
 
Ulaşım sistemlerinin gelişimi ve bu konuda önemli çalışmaların yapılmasını destekleyen şirket yapmış olduğu çılgın proje ile birlikte uçak yolculuklarında adeta devrim yapılacağını açıkladı. Yeni geliştirilen bir sistem sonrasında roket kullanımını yaygınlaştırılacak. Üretilen roketin hızı uçak sistemleri ile yarışamayacak kadar gelişmiş olduğu için dünyanın bir ucundan bir ucu sadece 1 saatlik mesafeye inmiş olacak.
 
Yapılan hesaplamalar sonrasında 8 saatlik yolculuğun sadece 29 dakika içerisinde tamamlanması planlanıyor. Hava yolcuğu şimdiye kadar geliştirilen yolculuk imkanlarının çok üzerinde bir sistem olduğu bilinirken bu sistemin geliştirilmesi için çok daha farklı bir çalışmanın hayata geçirilmek üzere olduğu tespit edildi .
 
Geliştirilen roketin 27 bin kilometre hıza kadar ulaştığı açıklandı. Uçaktan daha hızlı olacak roket sisteminin ekonomi sınıfı ücretleri ile aynı olması ve herkesin yararlanabilmeleri için imkan sunulması planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol