kapat ikonu

Üç kamu bankasından konut kredisi yapılandırma kararı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi yapılandırma kararı aldı. Üç bankadan açıklama...

  • Emlak
  • 30 Eylül 2019 16:22
  • Son Güncelleme: 30 Eylül 2019 16:27

Üç kamu bankasından konut kredisi yapılandırma hamlesi geldi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yaptıkları faiz indirimi sonrası, daha önce konut kredisi kullanmış olanlar için yeniden yapılandırmaya izin vereceklerini duyurdu. Vatandaşların heyecanla beklediği haber geldi. İşte üç bankanın yaptığı yapılandırmanın detayları….

Üç kamu bankasının konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,99 altına düşürmeden önce konut kredisi çeken vatandaşlara müjdeli bir haber geldi. Buna göre, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan mevcut konut kredilerinde yapılandırma imkanı sunuyor. Vatandaşlar yapılandırma sürecini merak edip araştırmaya başladı. İşte bankaların konut kredisi yapılandırma kriterleri ve buna dair açıklamaları…

Konut kredisi yapılandırma

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan mevcut konut kredilerinde faiz indirimi imkanı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası, daha önceden konut kredisi kullanan müşterileri için talep etmeleri halinde yüzde 0,99 faizden yapılandırma imkânı sağlayacağını açıkladı.

Üç bankanın ortak açıklamasında, "Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ekonomideki olumlu gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi doğrultusunda Ağustos ayı itibariyle konut kredilerinde faiz indirimine gitmiş ve müşterilerine 500 bin liraya kadar olan tutarlar için aylık yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımına başlamışlardı" denildi ve şu çağrı yapıldı:

"Ağustos ayında gerçekleştirilen bu indirimden önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin liranın altında olan müşterilerine, talep etmeleri halinde kredilerini aylık yüzde 0.99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacaktır.Emeklilere Faizsiz Kredi Yeniden GündemdeEmeklilere Faizsiz Kredi Yeniden Gündemde

"Yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen müşterilerin, ilgili Banka Şubelerine başvurması gerekmekte olup;

- 500 bin liranın altında kredi borcu olanların aylık yüzde 0.99 oranından,

- 500.000 liranın üzerinde kredi borcu bulunanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranlarından kredileri yenilenebilecektir.

"Ülke bilançosunu her zaman kendi bilançolarının önünde tutan, yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerinin yanında olmayı hedefleyen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerinin finansal yüklerini azaltacak olan faiz indirimi uygulamasına 01.10.2019 tarihinde başlayacaklardır."

İlişkili Haberler
Konut kredisi çekenlere yapılandırma müjdesi!Konut kredisi çekenlere yapılandırma müjdesi! İngiltere'de kamu borcu son 50 yılın en yüksek seviyesine ulaşabilir!İngiltere'de kamu borcu son 50 yılın en yüksek seviyesine ulaşabilir! En uyguna hangi bankalar kredi veriyor?En uyguna hangi bankalar kredi veriyor?
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol