kapat ikonu

Üç bin restoran enflasyona karşı indirim yaptı

Bugün itibarıyla 3 bin civarında restoran şubesinde yüzde 10 ile yüzde 30 arasında indirim kampanyası başlatıldı.

  • Sektörel
  • 18 Ekim 2018 14:36
  • Son Güncelleme: 18 Ekim 2018 15:02
TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, bugün itibarıyla bünyelerinde bulunan 110 civarında üyenin 3 bin civarında şubesinde yüzde 10 ile yüzde 30 arasında indirim kampanyası başlattıklarını duyurdu.
 
‘’ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN’’ KAMPANYASI
 
Bugünden itibaren sene sonuna kadar enflasyonla mücadele kapsamında "Çorbada Bizim Tuzumuz Olsun" kampanyası başlattıklarını belirten Tüm Restoranlar ve Turizmciler (TÜRES) Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl, bünyelerinde bulunan 110 civarında üyenin yaklaşık 3 bin kadar şubesinde yüzde 10 ile yüzde 30 arasında indirim kampanyasının başladığını müjdeledi. Bingöl, bazı üyelerin tüm ürünlerde bazılarının da seçili ürünlerde bu indirimi uygulayacağını duyurdu.
 
Bingöl, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın koordinesinde geçen günlerde açıklanan, "Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı"nı ilgiyle takip ettiklerini ve o günden bu yana üyeleri ile neler yapabileceklerine dair görüşmeler yaptıklarını ifade etti.
 
‘’VATANDAŞ ZOR DÖNEMDE BİLE BESLENMEDEN VAZGEÇEMEZ’’
 
Vatandaşların zor dönemlerinde bile temel ihtiyaçlarından olan beslenmeden vazgeçemeyeceğine dikkati çeken Bingöl, bu sebeple ellerinden gelenin en iyisini yapmak için bir hafta boyunca büyük bir kampanya hazırladıklarını açıkladı. Bingöl, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na tam destek verdiklerini, bu program kapsamında devletin, hükûmetin ve milletin yanında olmayı bir görev saydıklarını dile getirdi.
 
3 BİN RESTORANDA İNDİRİM KAMPANYASI
 
TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, hem enflasyonla mücadele kampanyasına destek hem de bu süreçte vatandaşların yanında olduklarını göstermek için, ‘’Çorbada Bizim Tuzumuz Olsun’’ adıyla dev bir kampanya başlattıklarını söyledi. Türkiye genelinde 81 ilde 500'e yakın farklı üyelerinin olduğunu hatırlatan Bingöl, bunların da 10 bin civarında şubesi olduğunu ve bugün itibarıyla 110 civarında üyenin 3 bin kadar şubesinde yüzde 10 ile yüzde 30 arasında indirim kampanyası başlattıklarını açıkladı. Bingöl, bazı üyelerin tüm ürünlerde bazılarının ise seçili ürünlerde bu indirimi uygulayacağını ifade etti.
 
AY SONUNA KADAR 500 ÜYENİN KATILMASINI HEDEFLİYORUZ
 
Kampanyanın sene sonuna kadar süreceğini anımsatan Bingöl, indirim uygulayacak işletmelerin restoran ağırlıklı olduğunu ancak ciddi sayıda kafeteryanın da bulunduğunu aktararak, şu anda netlik kazanan ve indirim yapacağını açıklayan üye sayısının 110 olduğunu dile getirdi. Bingöl, bu sayının ay sonuna kadar katlanarak artacağını beklediğini ve kampanyanın ay sonuna kadar 500'e yakın üyenin 10 bin civarındaki şubesinde başlamış olmasını hedeflediklerini söyledi.
 
KAMPANYAYA KATILAN FİRMALARDAN BAZILARI
 
İndirim yapan üyeler arasında tedarikçilerin de bulunuyor. Kampanyaya bugün itibarıyla katılan bazı şirket isimleri ise şöyle:
 
Saray Muhallebicisi, Bereket Döner, Simit Sarayı, Seyidoğlu, Sütiş, Mevlana Pide, Murat Güllüoğlu, Mado, Lokma, Kadırgalı, Merhaba, İkizler, Sarıhan, Tonton Baba, İstinye Tavukçusu, Ramazan Bingöl, Gazeli, Oses, Kahve Dünyası, Alpedo, Paçacı Hasan, 1 İskender, Kınacı, Kebapçı Dursun, Mienyu Pizza City, Haliç Kongre Merkezi ve Öztiryakiler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol