kapat ikonu

Uber'den Son Dakika Türkiye Açıklaması!

Uber Türkiye hakkında yeni bir açıklama yaparken Türkiye'de faaliyetlerine devam edeceğini belirtti.

Uber Türkiye hakkında yeni bir açıklama yaptı. Bir süre önce mahkemelik olan faaliyetlerinin bu süreç içerisinde durdurulmasına karar verilen Uber'in akıbeti merak konusu haline geldi. Bunun üzerine yeni değerlendirme sonrasında Uber XL hakkında farklı bir yol izlenmesine karar verildi. Şuan ki durumda sağlıklı hizmet vermek için Uber XL sisteminin küçültülmesine karar verildi. Sektörde yeni düzenlemeler ilerleyen günlerde yapılacak.
 
Türkiye'de UBER sistemi farklı tartışmalara neden olmuştu. Taksiciler ile Ubercilerin karşı karşıya gelmesi ve tartışmaların artması sonucunda durum mahkemeye taşınmış ve şuan dava süreci hala devam ediyordu.
 
Araçlar Küçülerek Devam Edecek
 
Yapılan açıklamalarda yetkililer 'Uber XL sisteminin şuan sağlıklı bir şekilde hizmet vermesinin mümkün olmadığını gördük. Önümüzdeki günlerde yeni bir düzenleme getirilmesini planlıyoruz. Bu durumda araçların küçültülerek hizmet vermeye devam etmesini planlıyoruz. Uber her şeye rağmen Türkiye'ye olan bağlılığını büyük bir kararlılıkla sürdürmektedir. Hizmetlerimize taksi ürünleriniz ile aynı şekilde sorunsuz olarak devam etmeyi planlıyoruz' ifadelerini kullandılar.
 
Yapılan açıklamalar çerçevesinde yenilikçi çözümler bulmak, çalışmaları genişletmek için tüm yerel paydaşlarla ortak bir çalışma yapılması isteniyor. Bu süreçte gerekli destekleri beklediğini ifade ettiler. Vergi konusunda çıkan tartışmaların ortaya çıkmasının ardından Uber e fatura sistemine geçtiğini duyurdu. Türk vergi kanunlarına uygun bir çalışma prensibi benimsendiği tüm faturalarla birlikte ispatlandı.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol