kapat ikonu

Uber hisselerini satıyor

Taksicilik hizmeti veren Uber almış olduğu bir karar sonrasında Japon firmasına hisselerinin bir kısmını satacağını açıkladı.

Taksicilik hizmeti veren Uber almış olduğu bir karar sonrasında Japon firmasına hisselerinin bir kısmını satacağını açıkladı.
 
Son zamanların en çok tartışılan taksicilik hizmetlerinden birisi olan Uber yeni bir karar alarak hisselerinin yaklaşık yüzde 20'lik bir kısmını Japon devi bir firmaya devretmeye karar verdiğini açıkladı. Konu hakkındaki gerekli görüşmeler iki taraf arasında hız kesmeden devam ediyor.
 
Uber şirketinin giderek büyüyen bir şirket olduğu ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde günümüzdeki maddi değerine bakıldığı zaman 69 milyar dolar olduğu öğrenildi. ancak şirket hızlı bir karar alarak bu süreçte Japon devi olan SoftBank ile bir anlaşma içerisine girdi. Bu anlaşmaya göre şimdiye kadar şirketin yapmış olduğu en özel girişim anlaşmalarından birisi olarak ifade edilmesi bekleniyor.
 
Uber kısa süre içerisinde Türkiye'de dahil olmak üzere pek çok ülkede aktif olarak kullanılmaya başlandı. 58 ülkenin 300 şehrinde kullanılan hizmet aracının ardından pek çok şirket tarafından bu sistemin ticari yönü değerlendirmeye alınarak benzerlerinin yapıldığı ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol