kapat ikonu

TüvTürk Araç Muayenesi Nasıl Yapılır?

Trafiğe çıkması beklenen tüm araçların güvenlik açısından araç muayenesine katılmaları gerekmektedir. Bunun için TüvTürk muayenesi için randevu almak gerekiyor.

Trafiğe çıkması beklenen tüm araçların güvenlik açısından araç muayenesine katılmaları gerekmektedir. Bunun için TüvTürk muayenesi için randevu almak gerekiyor.
 
Trafiğe çıkacak olan araçların güvenliğinin sağlandığından emin olmak için belirli aralıklarla muayenelerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bunun için TüvTürk araç Muayene istasyonlarından belirli aralıklarla muayene randevularının tamamlanması son derece önemlidir. Bu durumda hangi araçların hangi sürelerle muayene istasyonundan geçmesi gerektiğinin belirlenmesi son derece önemlidir.
 
Aracın türüne ve kullanım aracına göre bazı araçlar her iki yılda bir muayeneye girmek zorundayken bazı araçların ise yılda bir kez mutlaka kontrolden geçmesi gerekiyor. Bu süreç içerisinde muayenesi olmayan araçların trafiğe çıkmaları yapılan kontrollerin ardından engellenecektir.
 
Randevu Nasıl Alınır?
 
TüvTürk randevusu almak için öncelikli olarak resmi internet sayfasına giriş yapmak gerekmektedir. Bunun ardından açılan sayfada araç muayenesi randevu seçeneğini seçtikten sonra araç bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak gerekmektedir.
 
Ardından devam tuşuna basarak açılan sayfada yine araç hakkında trafik sigorta bilgileri ve borç durumunun incelenerek tamamlanması gerekmektedir. Eksiksiz bir şekilde randevu almak isteyenlerin trafik ve sigorta borçlarını da zamanında ödemiş olmaları gerekiyor. Gecikmiş ve ödenmemiş borçların olması randevu alımını engeller. Bu durumda borçları ödeyerek ardından randevu almak mümkündür.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol