kapat ikonu

Tuşlu telefon F1 piyasada

Reeder, Samsun'daki fabrikasında üretilen ve ilk tuşlu cep telefonu olan F1’i piyasaya sürdü.

  • Teknoloji
  • 03 Kasım 2018 10:55
  • Son Güncelleme: 03 Kasım 2018 11:38
Türkiye'nin cep telefonu ve tablet bilgisayar firması Reeder'ın, Samsun'daki fabrikasında üretimi yapılan ve ihracatı da hedeflenen ilk tuşlu cep telefonu olan F1’i piyasaya sürdüğü bildirildi. Söz konusu cihaz, BTK’nın onayının ardından dağıtıma başlandı. Yaşlılar, çocuklar ve şirketlerin F1 satışında hedef olarak düşünüldüğü kaydedilirken, cihazın anakartının Samsun’da üretildiği ve yerlilik oranının da yüzde 60’ın üzerinde olduğu bildirildi.
 
F1, yaklaşık 10 gün şarj süresi ile dikkati çekerken, piyasaya 10 bin adet sürüldü. Reeder Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, cihazın kendileri için ilk üretim olduğunu hatırlatarak, bu açıdan çok önem verdiklerini belirtti. Saral, basit ve kolay kullanım imkânının yanında renkli ekran, kamera ve internet bağlantısı ile cihazın belirlenen hedef kitle üzerinde tercih sebebi olacağını iler sürdü. Hem iç pazarda hem de dış pazarda satılması hedeflenen F1’in 449 ila 499 lira arasında satılacağı ifade ediliyor.
 
Reeder Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral tarafından açıklamada, Samsun'daki fabrikada çalışanların eğitimi için üretilen ilk basit telefon olan F1’in Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) onayının ardından dağıtımına başlandığını bilgisi paylaşıldı.
 
YÜZDE 60 YERLİLİK ORANI
 
Saral, tuşlu telefon talebinin karşılanması için üretilen, özellikle yaşlı, çocuk ve şirketlerin hedef olarak düşünüldüğü F1 modelinde anakartın Samsun'da üretildiğine işaret ederek, yerlilik oranının yüzde 60'ın üzerinde bulunduğuna dikkati çekti.
 
PİYASAYA 10 BİN ADET SUNULDU
 
Saral, yaklaşık 10 gün şarj süresi sunan telefondan ilk etapta piyasaya 10 bin adet sürüleceğini belirterek, Samsun'da kurulan fabrikada üretilen ilk telefon olması vesilesiyle F1 modelinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.
 
BASİT KULLANIMIN YANINDA İNTERNET HİZMETİ DE SUNUYOR
 
Bu üretimin, personelin öz güveni açısından da önem taşıdığına değinen Saral, basit ve kolay kullanım imkânı sunan telefon renkli ekranı, kamerası ve internet bağlantısı gibi temel özellikleri de içinde barındırıyor.
 
DIŞ PAZAR İÇİN DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
 
Telefonun teknoloji mağazaları başta olmak üzere tüm cep telefonu bayilerinde bir haftaya kadar satışına başlanacağını kaydeden Saral, F1'in iç pazarın ardından Romanya, Afrika ve Dubai'de satışa sunulması için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.
 
449 İLA 499 LİRA ARASINDA SATILACAK
 
F1'in kamera, bluetooth, Mp3-Mp4, görüşme kaydedici, 16 gigabaytlık mikro SD desteği, GPRS gibi özellikleri bulunuyor. Satış fiyatının ise 449 ila 499 lira arasında olacağı bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol