kapat ikonu

TÜSİAD'dan İstanbul seçimleri yorumu!

TÜSİAD, İstanbul seçimlerini İmamoğlu'nun kazanması sonrası yaptığı açıklamada, "saydam, yenilikçi ve demokratik bir belediye yönetimi" vurgusu yaptı.

TÜSİAD, İstanbul’da 23 Haziran’da tekrar yapılan ve Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı seçimlerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada; "Seçim döneminde sık sık gündeme geldiği üzere, saydam, yenilikçi ve demokratik bir belediye yönetiminin ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine çok değerli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Yeni dönemde iş dünyası da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir" denildi.

“İmamoğlu’nu kutluyoruz”

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonucu ülkemize hayırlı olsun” ifadeleri kullanılan açıklamada, “Önemli bir demokrasi sınavı geride bırakıldı; adayları tebrik ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kutluyoruz” denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Tarihsel ve kültürel mirasının yanı sıra ekonomik ve sosyal birikimi ile Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır. Türkiye ekonomisinin üçte birini temsil eden İstanbul’un yönetimi ve kalkınma öncelikleri için devlet, özel sektör, sivil toplum, akademi ve tüm diğer paydaşların uyum ve işbirliği içinde çalışmasını temenni ediyoruz. Bu işbirliği ve uyumun ülkemizin kalkınması için çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

“İş dünyası üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir”

Seçim döneminde sık sık gündeme geldiği üzere, saydam, yenilikçi ve demokratik bir belediye yönetiminin ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine çok değerli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Yeni dönemde iş dünyası da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir."

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol