kapat ikonu

Türkiye'ye 3 milyar dolarlık yatırım planı

Damsco Group Yönetim Kurulu Başkanı, yatırımcıların Türkiye'de 3 milyar dolar değerinde yaklaşık 150 projeyi hayata geçirmeyi planladığını söyledi.

Damsco Group Yönetim Kurulu Başkanı Mühenned El Masri, yatırımcıların Türkiye'de 3 milyar dolara yakın yaklaşık 150 projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını açıkladı.
 
Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Damsco Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Mühenned El Masri, 5-6 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilen BADEER 1. İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi'ne 50 ülkeden çok sayıda yatırımcının katıldığı bilgisini paylaşarak, bu yatırımcıların Türkiye'de 3 milyar dolar değerinde yaklaşık 150 projeyi hayata geçirmeyi istediklerini belirtti.
 
El Masri, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin uluslararası yatırımcılara çok sayıda fırsat yarattığını kaydederek, Damsco Group olarak bu fırsatları değerlendirmek istediklerini dile getirdi.
 
TÜRK HÜKÛMETİNİN YATIRIMCILARA SAĞLADIĞI DESTEK TAKDİR EDİLİYOR
 
Türkiye'de özellikle finans, ticaret, sanayi, tarım ve teknoloji alanlarında yüksek potansiyel bulunduğuna dikkati çeken El Masri, Türk hükûmetinin uluslararası yatırımcılara sağladığı destek ve güveni takdir ettiklerini ifade ederek, Arap yatırımcıların Türkiye'ye olan ilgisinden bahsetti.
 
YATIRIMCILAR TÜRKİYE’Yİ CAZİBE MERKEZİ OLARAK GÖRÜYOR
 
El Masri, her iki taraf arasındaki doğrudan iletişimin, özellikle ticaret alanındaki yatırımlar bakımından çok sağlam ve uygun ortamlar oluşturduğunu vurgulayarak, yatırımcıların Türkiye’yi cazibe merkezi olarak gördüğünü kaydetti.
 
3 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDE 150 PROJE HAYATA GEÇİRİLECEK
 
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Ticaret Bakanlığı'nın verdiği destekle İbn Haldun Üniversitesi iş birliğinde 5-6 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilen BADEER 1. İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi'ne Damsco Group olarak katıldıklarını anlatan Mühenned El Masri, zirveye 50 ülkeden çok sayıda yatırımcının katıldığına işaret ederek, bu yatırımcıların Türkiye'de 3 milyar dolar değerinde yaklaşık 150 projeyi hayata geçirmeyi hedeflediğini anlattı.
 
TÜRKİYE’DEKİ EKONOMİK GELİŞMELER YAKINDAN İZLENİYOR
 
Mühenned El Masri, Damsco Group'un Suriye, Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde önemli projelere imza attığını ve yatırım yapmak için 2017 yılında Türk pazarına giriş yaptığını anımsatarak, Türkiye'deki ekonomik gelişmeleri yakından ve ilgi ile izlediklerini dile getirdi.
 
HAZIRLANAN YATIRIM PLANLARI KISA SÜREDE HAYATA GEÇİRİLECEK
 
Enerji, konut, gıda, finans, maden ve teknoloji gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösterdiklerini bildiren El Masri, tecrübelerini Türkiye'ye taşıyarak buradaki fırsatlardan yararlanmak istediklerini söyleyerek, bu doğrultuda belirtilen alanlarda yatırım planları hazırlandığını ve en kısa sürede bu yatırımların hayata geçirileceğini müjdeledi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol