kapat ikonu

Türkiye'nin temelleri sağlam

Hisarcıklıoğlu, Türk özel sektörünün, bu tümseği aşacağını iddia ederek, yola devam edip daha hızlı gideceğini söyledi. Türkiye'nin temellerinin oldukça sağlam olduğunu anımsatan Hisarcıklıoğlu, Türkiye için var olduklarını anlattı.

  • Gündem
  • 18 Şubat 2019 17:39
  • Son Güncelleme: 18 Şubat 2019 17:57
Türk özel sektörünün, bu tümseği aşacağına olan inancının tam olduğunu belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yola devam edip daha hızlı gideceğini yineleyerek, Türkiye'nin temellerinin sağlam olduğunu ve Türkiye için var olduklarını bildirdi.
 
Gazetecilere önemli açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından Malatya'da özel bir otelde gerçekleştirilen "Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı"na katıldığını aktararak, söz konusu organizasyonun ev sahipliğini Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı ve Malatya Ticaret Borsası'nın üstlendiğini ifade etti.
 
Hisarcıklıoğlu, Malatya'da Türkiye'nin en büyük iki kamu bankasının genel müdürlerinin katılımıyla reel sektörle buluştuklarını hatırlatarak, kendilerine bu imkânı veren Türkiye Bankalar Birliği Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'a ve son olarak Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'a teşekkürlerini iletti.
 
Türkiye’nin temelleri sağlam
 
Toplantıda sektörün problemlerini, sorunlarını ve önerileri dinleyeceklerini dile getiren Hisarcıklıoğlu, iki kamu bankası ile birlikte reel sektör olarak bir araya geleceklerine işaret ederek, sıkıntıların, dertlerin üyelerle birlikte konuşulacağını açıkladı. Hisarcıklıoğlu, Malatya'nın yanında Tunceli, Erzincan, Adıyaman, Elâzığ, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Muş, Şanlıurfa ve Bingöl'den iş insanlarının da burada bulunduğunun altını çizerek, son 25 sene içerisinde buna benzer sıkıntıların hepsinin atlatıldığını vurguladı. Hisarcıklıoğlu, Türk özel sektörünün, bu tümseği aşacağını, yola devam edip daha hızlı ilerleyeceğini öne sürerek, Türkiye'nin temellerinin sağlam olduğunu ve Türkiye için var olduklarını vurguladı.
 
Malatya’ya toplantı konusunda özel ayrıcalık gösterildi
 
Hisarcıklıoğlu’nun ardından gazetecilere demeç veren TBB Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın ise TOBB Başkanı ile birlikte Türkiye'yi baştan sona dolaştıklarını ileri sürerek, Malatya'ya toplantı konusunda özel bir ayrıcalık gösterdiklerinden bahsetti. Toplantının hayırlı, uğurlu olmasını dileyen Aydın, Türkiye'nin iki önemli bankasını temsilen, üreticinin, imalatçının, ihracatçının yanında olacaklarını duyurarak, birebir görüşmeler de yapılacağını kaydetti.
 
Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ile oda ve borsa başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş insanlarının katıldığı toplantı, basına kapalı olarak gerçekleşti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol