kapat ikonu

Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi açıklandı

Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi belli oldu. Araştırmaya göre Türkiye'nin en büyük şirketleri Tüpraş, Türk Hava Yolları ve Petrol Ofisi oldu.

Türkiye'nin en büyük şirketi Tüpraş olurken, bu şirketin hemen ardından Türk Hava Yolları (THY) ile Petrol Ofisi geldi.
 
‘’Capital500-Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’’nın sonuçları paylaşıldı.
 
Araştırma kapsamında ciro, kârlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına bakılan şirketlere 9 kategoride toplamda 23 ödül taktim edildi.
 
Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir zeminde büyümesine katkı sunan şirketler ciro büyüklüğüne göre sıralandı. Söz konusu veriye göre, Tüpraş, THY ve Petrol Ofisi ‘’Türkiye'nin En Büyük Şirketleri’’ oldu. "Cirosunu En Fazla Artıran Şirketler" ise Odeon Turizm, Kerevitaş ve Gram Altın Pazarlama Sanayi olarak sıralandı.
 
YENİ DÜNYAYI HEYECAN VERİCİ BULUYORUZ
 
Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Colman Deegan, önemli ödüllerin sahiplerine ulaşmasına destek olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek, dijitalleşme ile hayatların değiştiğini ve Vodafone olarak bu yeni dünyayı çok heyecan verici bulduklarını kaydetti.
 
VODAFONE, ŞİRKETLERİN ‘YARININ KAZANANI’ OLMASI İÇİN ÇALIŞIYOR
 
Deegan, Vodafone olarak, dijitalleşme yarışında işletmelerin ‘yarının kazananları’ arasında yerlerini alabilmeleri için çalıştıklarını ileri sürerek, işletmelerin dijital iş ortağı olarak tüm ihtiyaçlarında, uçtan uca uygulanan çözümlerle yanlarında yer aldıklarını vurguladı. Türkiye'nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla, işletmelere rekabette bir adım öne çıkmalarını sağlayacak çözümler yaratmaya devam edeceklerini bildiren Deegan, bu doğrultuda Türkiye'nin sürdürülebilir büyümesine sundukları katkı ve dijitalleşmesinde üstlendikleri lokomotif rolleri sebebiyle Türk iş dünyası için kaynağı olan Capital500 ödüllerinin sahiplerine ulaşmasına vesile olmaktan gurur duyduğunu dile getirerek, ödül alan tüm şirketleri ayrıca tebrik etti.
 
THY BU YILI 74 MİLYON YOLCU İLE KAPATMAYI HEDEFLİYOR
 
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, ödüle layık görülmekten dolayı mutlu olduklarını anlatarak, başarının sadece rakamlardan ibaret olmadığını, aynı zamanda marka bilinirliği ve güvenilirliğinin de önem taşıdığını aktardı. Aycı, 2018 yılında hem yolcu hem de kargo tarafında çift haneli büyümelere imza attıklarından dolayı da gurur yaşadığını vurgulayarak, bu anlamda ilk 9 ayda kârlarını şu anda dolar bazında 750 milyon dolara taşıyıp 3 kat artırdıkları için de mutlu olduğunu söyledi. Bu yılı 74 milyon yolcuyla kapatacaklarını ileri süren Aycı, Türkiye’nin nüfus sayısından fazla bir yılda yolcu taşıma hedeflerinin olduğunu ve buna da az kaldığına dikkati çekerek, ona doğru ilerlendiğini, yeni havalimanı ile birlikte 80 milyonun da aşılacağına işaret etti.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol