kapat ikonu

Türkiye'nin denizaltısı gün sayıyor

Türkiye’nin ilk turistik denizaltısı Nemo faaliyete geçmek için gün sayıyor. Çalışmaları tamamlanan Nemo ile Türkiye’de ilk kez turistik faaliyetler için bir denizaltı kullanılmış olacak.

Türkiye’de ilk kez turistik etkinlikler için bir denizaltı kullanılacak.
 
Türkiye’nin ilk turistik denizaltısı Nemo faaliyete geçmek için gün sayıyor. Çalışmaları tamamlanan Nemo ile Türkiye’de ilk kez turistik faaliyetler için bir denizaltı kullanılmış olacak. Nemo, Kanarya Adaları’ndan Antalya’ya getirildi.
 
Denize indirilen Nemo ile su altı turları Alanya’da Nisan ayının ilk haftasında başlayacak. 20 metre uzunluğunda, 4 metre genişliğinde, 6.5 metre yüksekliğinde ve 106 ton ağırlığında olan 48 kişi kapasiteli denizaltısı Nemo, 110 Metreye kadar dalabilme özelliğine sahip.
 
Nemo’nun donanımıyla tam 80 saat boyunca 48 kişi su altında seyahate çıkabilir. Çeşitli malzemeler ve oksijen tüpleriyle donatılmış olan Nemo, 80 saat boyunca 48 kişiyi su altında bir yolculuğa çıkarabilir.
Nemo faaliyete geçince günde en az 6 sefer düzenlenecek turlarla misafirlerini denizaltı dünyasının gizemli yolculuğuna çıkaracak. Denizaltının her bir tur başına su altında kalma süresi bir sat olarak belirlendi.
 
IHS Travel ve Touristfly Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Yavuzyiğit, özel bir rota belirlediklerini ve 40 metre derinlikteki kanyonları gezdireceklerini anlattı. Yavuzyiğit, “Denizaltı 11 ay boyunca turlarına devam edecek. Amaçlarımız arasında kıyılarımızın ve su altı zenginliklerimizin daha etkin kullanılması da var. 2017 yılında Türkiye’ye bir denizaltı daha getiriyoruz ve ileride de kendi denizaltımızı yaparak Türk turizmine kazandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol