kapat ikonu

Türkiye'nin bu yılki turizm hedefi ne kadar?

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, bu yıl "70 milyon turist, 70 milyar dolar turizm hedefi planlamaktayız" dedi.

  • Piyasalar
  • 19 Mayıs 2019 19:08
  • Son Güncelleme: 19 Mayıs 2019 19:09

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, iki yıldır restorasyon çalışmalarının yürütüldüğü ve ilk etabının hizmete açıldığı Bodrum Kalesi’ndeki incelemelerinden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu yıl turizm sezonunun hızlı başladığını belirten Alparslan, yeni hükümet sistemine geçtikten sonra turizmi, Türkiye ekonomisi açısından stratejik bir sektör ilan ettiklerini söyledi.

“70 milyar dolar hedefine ulaşacağız”

Alpaslan, 2023 hedeflerini yenilediklerini belirterek, şöyle konuştu:

"70 milyon turist, 70 milyar dolar turizm hedefi planlamaktayız. Bu gelirlere ve hedeflere ulaşabilmek için de çok kapsamlı çok alanlı çalışmalar yürütüyoruz. Bu kültürel ve tarihi değerlerimiz, bu hedeflere ulaşmakta önemli bir enstrüman ve araç. Çok zengin bir gastronomi ve doğamız var. Turizmimizde çok hızlı bir ivme ve deniz turizminde çok büyük birikimimiz var. Bütün bunları kullanarak, 70 milyar dolar hedefine ulaşacağız.

“Yeni rekorlara inşallah imza atacağız”

Meclis'te kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Turizm geliştirme fonunu kurmak üzereyiz. Bu fonu da devreye aldıktan sonra bu hedeflere ulaşmamız daha gerçekçi ve hızlandırıcı bir rol üstlenecek. Bu sezondan çok büyük beklentilerimiz var. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl yeni rekorlara inşallah imza atacağız."

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol