kapat ikonu

Türkiye'nin ayakkabı devi iflas mı ediyor?

Türkiye'nin önde gelen ayakkabı firmalarından olan İnci Deri, çok sayıda mağazasını, genel merkezini ve internet sitesini kapattı. İflas mı ediyor?

  • Sektörel
  • 09 Ekim 2019 11:13
  • Son Güncelleme: 09 Ekim 2019 11:18

Türkiye’nin en köklü ayakkabı markalarından olan İnci Deri, iflas mı edecek? Diken’in iddiasına göre, şirketin genel merkez binası, bazı mağazaları ve internet sitesi kapandı. Şirket hakkında geçen yıl bir iflas davası açıldığı biliyor. Davanın hala sürdüğü öğrenildi.

İnci Deri’ye dava açan firmanın Güngören’de ayakkabı imalatı yapan Mass Ayakkabı San. ve Tic. Limited Şti’nin ortağı Servet Sorkuncuk olduğu ortaya çıkmıştı.

Çok sayıda mağazası kapandı

Beta, Eser, Hotiç ve Yeşil Kundura’nın konkordato davaları devam ederken, diğer büyük rakipleri İnci Deri’de haciz ve iflas davalarıyla gündeme geldi. Bir dönem Türkiye çapınca 80’e yakın mağazası bulunan dev firmanın, mağazalarının büyük bir bölümü kapandı.

İnternet sitesi ve genel merkezi de kapalı

Alacaklı bir firmanın haczi için gidildiğinde Eyüpsultan’da bulunan merkez binasının kapalı olduğu ortaya çıktı. Firmanın internet sitesine girildiğinde de “Sizin için yenileniyoruz. Yarın görüşmek üzere” yazısı dikkati çekiyor. Fakat bu yazı uzun zamandır sitede var.

Otel odası iddiası

Firmanın Eyüpsultan’daki iş merkezlerinden olan Flatofis’teki merkez binasının giden alacaklılar, elleri boş döndü. İddiaya göre firma süreçlerini Harbiye’de bir otel odasından takip ediyor.

Öte yandan, Servet Sorkuncuk’un 3 milyon liralık alacağını tahsil edememesi nedeniyle açtığı iflas davası da devam ediyor. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesinde görülen davanın bir sonraki duruşması kasım ayı ortasında.

Türkiye’nin önde gelen ayakkabı firması olan İnci Deri, 1917’de kurulmuştu.

Etiketler
Thomas Cook'tan sonra bir turizm şirketi daha iflas etti!Thomas Cook'tan sonra bir turizm şirketi daha iflas etti!
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol