kapat ikonu

Türkiye'den ABD'ye Yanıt Gecikmedi

ABD tarafından çelik ürünlerine getirilmesi beklenen ek vergi ödemeleri konusunda Türkiye'den yapılan bir açıklama ile birlikte yanıt verildi.

ABD tarafından çelik ürünlerine getirilmesi beklenen ek vergi ödemeleri konusunda Türkiye'den yapılan bir açıklama ile birlikte yanıt verildi.
 
ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi düzenlenen bir toplantıda gündeme ilişkin çeşitli konular hakkında değerlendirmede bulundu. Türkiye ile Gürcistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve çalışmaların artırılması için düzenlenen toplantıda iki ülke arasındaki ticareti olumsuz etkileyen birtakım engeller gündeme taşındı. Bu engellerin ortadan kaldırılması için gerekli düzenlemelerin yakın zamanda başlatılması amaçlanıyor.
 
Dost ülke olduğu ifade edilen Türkiye ile Gürcistan arasında yaşanan sorunlarda her zaman birbirlerine destek olan ülkeler konumunda olduğu ifade edildi. Gerçekleştirilen toplantıda en çok dikkat çeken detay ise ABD tarafından çelik üretimi ihracatı konusunda yapılması planlanan yeni çalışmalar oldu.
 
ABD geçtiğimiz günlerde çelik ürünleri üretimi ve ihracatı konusunda diğer ülkelere ek vergi ödemelerinin getirileceğini ifade etmişti. Bu konuda soruları yanıtlayan Ekonomi Bakanı 'Biz Türkiye olarak bu tür konularda son derece deneyimliyiz ve hazırlıklıyız. Yapılacak çalışmanın rekabeti engellemek için bir düzenleme olduğuna inanıyoruz. bu yüzden böyle bir uygulamaya destek vermeyi düşünmüyoruz' ifadelerini kullandı. ABD'nin çalışmalarına destek verilmediği bir kez daha gündeme taşınmış oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol