kapat ikonu

Türkiye'de turizm rekor kıracak!

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Bağlıkaya, turizmin Türkiye'de huzur ve güven ortamı devam ettiği sürece rekor kıracağını söyledi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya; turizm, güven ve huzur ortamı devam ettiği sürece Türkiye’nin yeni rekorlar kırmaya devam edeceğini söyledi.

Bağlıkaya, seyahat acenteleri ile sezon değerlendirmesi yaptıklarını belirterek, "2019 sezonu iyi başladı özellikle yabancı turist açısından bakıldığında. Geçen yıla kıyasla rakamlar çok iyi seviyede. 50 milyon bir hedefle başlamıştı. Avrupa pazarı geçen yıla oranla yükseliyor. 2015’i yakalama hedefimiz vardı, onunla ilgili belirsizlik devam ediyor. 2019'u hem gelir hem de yabancı turist sayısında rekorla kapatacağız. 2015 yılı sayılarını yakalamak içinde henüz bir belirginlik yok” dedi.

Turizm sezonunun günlük olaylardan en hızlı etkilenen sektör olduğunu ifade eden Bağlıkaya, "Turizm sezonu günlük olaylardan hızlı etkilenen bir sektör. 2020 için konuşmak erken. Türkiye’de huzur ve güven ortamı devam ettiği sürece rekor rakamlar artarak devam edecek. Bu uzun yıllarda böyle oldu. Turizm kendi iç dinamiklerinden dolayı sekteye uğramadı. Terörden sekteye uğradı. Turizm, güven ve huzur ortamı devam ettiği müddetçe Türkiye’de rekor kırmaya devam edecek” değerlendirmesini yaptı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol