kapat ikonu

Türkiye'de alan adı alım satımı artış gösterdi

İnternetin hayatımızdaki yerinin sağlamlaşmasıyla birçok kişi internet üzerinden çalışmaya başladı. Bir internet sitesine sahip olmanın en önemli gerekliliğinden biri olan alan adı alımı da artış gösterdi.

Alanadlari.com için yapılan son açıklamalarda rekor satın almalar ile birlikte pazarın giderek büyüme gösterdiği belirtildi.
 
Geçtiğimiz günlerde yapılan bir satın almada, bir alan adı için 520 bin TL gibi bir ücret ödenirken bu satın alma Türkiye'de rekor kırılmasını sağladı. Türkiye'de bugüne kadar yapılan satın alma işlemlerindeen yüksek yatırım, bir holding tarafından yapılan teklif ile Türkiye'de yeni bir rekor kırıldı.
 
Yapılan satın alma sonrasında gözler, kırılacak bir sonraki rekora çevrilirken; özellikle sektörün büyüme göstermesi ve firmaların internete daha fazla ağırlık vermesi kısa süre içerisinde benzer satın almaların da yaşanabileceğini gösteriyor. Türkiye'de ilk ve en büyük platform olarak alan adı satış ve pazarlamasının yapılmasını sağlayan alanadlari.com sektörde oldukça dikkat çekiyor.
 
Platformunun kurucularından birisi olan Okan Yıldırım, alanadlari.com ve sektördeki son gelişmeler ile ilgili önemli değerlendirmeler yaptı. Kurumsal firmaların doğru stratejiler ile daha iyi alan adlarını daha karlı şekilde alabileceklerini vurgulan Yıldırım; firmaların son dönemlerde internet üzerinden işlerini büyütme fırsatını değerlendirmeye çalıştığını ve bu gelişmeler ile birlikte alan adlarına yönelik hızlı bir gelişme yaşanacağını söyledi.
 

Refaransları Çok Güçlü

 
Alanadlari.com olarak Türkiye'de bir ilki başardıklarını belirten Yıldırım, tüm bu başarılı süreç içerisinde Twitter, Turkcell,Vodafone, Nike, Mercedes, Pegasus,Hürriyet,Milliyet, Novartis ve Yandex gibi çok önemli referanslara ulaşıldığını açıkladı.
 
Genç girişimciler için dahi alanadlari.com’da fırsatlar olduğunu söyleyen Yıldırım, kolay bir şekilde satın almanın yanı sıra güvenilir bir pazar ortamının da kurulduğunu ifade etti. Şu anda alanadlari.com üzerinden 100 bin farklı alan adının satılabilir durumda olduğunu da söyleyen Yıldırım, yaptığı bu açıklamalar ile birlikte Türkiye'deki alan adları pazarının ne durumda olduğunun net bir şekilde tablosunu çıkarmış oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol