kapat ikonu

Türkiye yeni denizaltılar için harekete geçecek

Türkiye denizlerde daha fazla söz sahibi olabilmek için yeni çalışmalara başladı. Bu süreçte 6 yeni denizaltı yapımına başlandı.

Türkiye denizlerde daha fazla söz sahibi olabilmek için yeni çalışmalara başladı. Bu süreçte 6 yeni denizaltı yapımına başlandı.
 
Türkiye'nin son dönemlerde denizlerde hakimiyet kazanmaları için birtakım çalışmalar başlatılmıştı. Bunun ardından Türk Deniz Kuvvetlerinde yeni bir çalışmanın yapılması için adım atılmış olacak. Yapılacak planlamalar çerçevesinde 6 farklı denizaltının yapımı için adımlar atıldı. Çalışmalar için 27 Ekim tarihinde yapılacak özel bir toplantı sonrasında gerekli adımlar atılmış olacak.
 
Yapılacak yeni denizaltıların bu süreç içerisinde savunma sistemleri açısından da son derece önemli olduğu ifade edildi. Yapılacak denizaltılar sonrasında Türk donanması içerisine dahil edilecek.
 
Yapılacak denizaltı projeleri ile birlikte bu süreçte denizlerde büyük bir hakimiyet sağlanacağı öğrenildi. Yapılan projenin stratejik bir çalışma olduğu açıklandı. Teknolojik çalışmalar kapsamında önemli birtakım tekniklerin kullanılması sağlanacak. Projeye hem yerli hem de yabancı firmaların katılımı ile ortak bir çalışma yapılacak. Denizaltı üretimi bu kapsamda azami yerlilik süresince üretilmiş olacak. Çalışmaların en doğru şekilde gerçekleşmesi ve denizlerde üstünlük sağlanması için gerekli tedbirler alınmış olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol