kapat ikonu

Türkiye ve Rusya’dan Ortak Savaş Uçağı Hamlesi Gelebilir

Türkiye ile Rusya arasında meydana gelen yakınlaşma sonrasında yeni bir açıklama yapıldı ve ortak savaş uçağı gelişimi gündeme taşındı.

Türkiye ile Rusya arasında meydana gelen yakınlaşma sonrasında yeni bir açıklama yapıldı ve ortak savaş uçağı gelişimi gündeme taşındı.

Türkiye’nin ABD ile yaşamış olduğu sorunların ardından Rusya ile yakınlaşması son derece dikkat çekmişti. İki ülke arasında yapılan çalışmalar son dönemde giderek artmaya başladı. Bunun ardından son dönemlerde Türkiye ve Rusya arasında ortak bir savaş uçağının geliştirilmesi gündeme gelmeye başladı.

İki ülkenin son derece önemli teknolojik ve sanayi altyapısına sahip olduğu ifade edilmişti. Böylece önemli sonuçların elde edilmesi konusunda hemfikir olunduğu belirtilmiş oldu. Askeri ve teknik anlamlarda yapılması planlanan projelerin bu anlamda pek çok projeye destek olabileceği özellikle belirtildi.

Üretilecek olan savaş uçağının ise 5. Nesil bir uçak olacağı belirtilmişti. Bunun ardından büyük bir proje olduğu için pek çok anlamda uzun bir stratejik yönlendirmenin yapılması gerektiğine karar verildi. Çalışmalara başlamak için stratejik anlamda her türlü çalışmanın daha öncesinde geliştirilmesi gerektiği vurgulanmış oldu. Ancak böyle bir çalışma şimdiden büyük ses getirdi denilebilir.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol