kapat ikonu

Türkiye ve Bulgaristan Arasında Yeni Hudut Kapısı Yapılacak!

Bulgaristan ile Türkiye sınırı arasında ticari ilişkileri de geliştirmesi beklenen yeni bir hudut kapısının inşa edilmesi planlanıyor.

Türkiye ve Bulgaristan arasında yapılması planlanan yeni hudut kapısı çalışmaları konusunda yeni düzenlemeler yapılıyor. Sınır kapısının inşa edilmesinin ardından her iki ülke ekonomisine de ciddi katkıların sağlanması bekleniyor. Bu konuda Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık konu hakkında yeni bir değerlendirmede bulundu. Yapılacak sınır kapısının iki ülke arasındaki güzel ilişkilerin artması açısından ciddi bir çalışma olabilir diyerek durumu özetledi.
 
Türkiye ile Bulgaristan arasında yapılması planlanan yeni hudut kapısının çalışmaları hala devam ediyor. Çalışmalar henüz başlamamışken gelen tepkielrin tamamının olumlu olduğu ifade edildi. Bunun üzerine ikili ilişkilere olumlu anlamda katkı sağlaması bekleniyor.
 
İlişkilerin Kalitesi Yükselecek
 
Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce konu hakkında yeni bir değerlendirmede bulunmuştu. Bu değerlendirme sonrasında Beğendik Köyü ile Bulgaristan arasında yeni bir hudut kapısının yapılmasının gündemde olduğunu dile getirmişti. Bu açıklamanın ardından pek çok kişinin bu çalışmaya olumlu anlamda destek verdiği görüldü. Bu çalışmaların geliştirilmesi halinde hem turizmin hem de ticari anlamda ilişkilerin geliştirilmesi planlanıyor. Bu durumda iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin olumlu anlamda artış göstermesi ve büyük bir canlanmanın gerçekleşmesi bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol