kapat ikonu

Türkiye İçin Güzel Haber Geldi! Devam Edecek!

Türkiye ile Çin arasında siyasal ilişkilerin giderek gelişmesi ile birlikte yatırımlarında bundan sonraki süreçte artarak devam edeceği müjdesi verildi.

Türkiye ile Çin arasında son zamanlarda ikili ilişkiler anlamında önemli adımlar atılmaya başlandı. İkili ilişkilerin sürekli olarak gelişmesi Çin'in Türkiye'de yapmış olduğu yatırımların da artmasına neden oldu. Bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleneceği merak konusu haline gelmişti. Bunun ardından Çin Dışişleri Bakanlığı'ndan bir açıklama yapıldı. Çin ile Türkiye arasındaki ilişkilerin bundan sonraki dönemde de gelişme göstermesi beklentiler arasında yer alıyor.
 
Çin cephesinden yapılan açıklamalar sonrasında ICBC Bankasının Türk bankasını satın aldığı ortaya çıktı. Çin'li firmalarında bu süreçte Türk firmaları satın almak ya da ortak olmak amacıyla son derece sıcak baktıkları ve olumlu yaklaştıkları ortaya çıktı. Bu süreç içerisinde Türkiye ile Çin arasındaki ticari ilişkilerde giderek gelişmeye başladı.
 
Yeni Yatırımların Müjdesi Verildi!
 
Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonra Türkiye'nin Çin açısından ticaret alanında üçüncü en büyük ticaret ortağı olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte Türkiye ile yapılan işbirliğinin gün geçtikçe daha fazla artacağı öğrenildi.
 
Bundan sonraki süreçte de gerekli görüşmelerin yapıldığı ve bu anlamda yatırımların artarak devam edeceği ifade edildi. Görüşmelerin aktif biçimde devam ettiği öğrenildi. İşbirliği örneklerinin de günümüzde artarak devam ettiği ifade edildi. Yeni anlaşmaların önümüzdeki günlerde imzalanması ve bunun ardından gerekli açıklamaların yapılması bekleniyor. Türkiye ise yapılan bu yatırımlardan dolayı son derece mutlu olduklarını dile getiriyorlar.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol