kapat ikonu

Türkiye Finans Katılım Bankası hac ve umre kredisi

Hac ve umre görevini yerine getirmek isteyenler anlaşmalı bankalardan faizsiz kredi desteği alabilir. Kutsal toprakları görmek için kar payı almayan bankaların listesini haberimizde bulabilirsiniz.

  • Kredi
  • 25 Şubat 2017 12:44

Hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adaylarımız için umre ve hac kredisi veren bankaları derledik. Hiç şüphesiz hac ve umre vazifesini yerine getirmek hemen her müslümanın istekleri arasında bulunuyor. Bu emele kavuşmak isteyen pek çok vatandaşımız ise maddi zorluklarla karşı karşıya kalabiliyor.

Türkiye Finansa Katılım Bankası hac veya umre görevini yerine getirmek isteyen adaylara uygun finansman desteği sağlıyor. Sizde maddi sıkıntı yaşamadan gönül rahatlığıyla kutsal toprakları ziyaret etmek istiyorsanız Türkiye Finans hac ve umre kredisini tercih edebilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığıyla nakit ihtiyacınızı karşılayabilir, böylece hac ve umre vazifesini yerine getirebilirsiniz. Türkiye Finans, müşterilerine sunmuş olduğu nakit desteğinde dini hassasiyetleri ön planda tutmaktadır.

Kimler hac ve umre kredisi alabilir?

Türkiye Finans Katılım Bankası hac ve umre finansmanından faydalanmak isteyen vatandaşların Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen tur firması ile anlaşma yapması gerekiyor.

Buna ilaveten hac ibadeti finansman destek edinmek isteyen vatandaşların Diyanet İşler Başkanlığı tarafından yapılan kura çekiminde isminin çıkmış olması gerekmektedir. Dolayısıyla kurada ismi olmayan kişiler hac ve umre kredisi başvurusunda bulunamaz.

Bu koşulu sağlayan kişiler, en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubesini ziyaret ederek hac ve umre finansmanı konusunda bilgi sahibi olabilir. Banka tarafından yapılacak olan değerlendirme sonrasında vatandaşlara en kısa sürede cevap verilecektir. Hac ve umre kredisi almak için bazı evraklar gerekiyor. İşte o evrakların listesi;

- Ehliyet, pasaport veya nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

- İlçe müftülüklerinden alınan hac ve umre kayıt belgesi,

- Aylık gelir durumunuzu belgeleyen evrak,

- Hac firmasından temin edeceğiniz fatura,

- Banka gerekli görmesi halinde farklı belgeler de isteyebilir. Ayrıca hac ve umre kredisi başvurularında kredi notu esas alınıyor. Yani kredi notu düşük olan vatandaşların kredi başvuruları genellikle olumsuz sonuçlanıyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol