kapat ikonu

Türkiye En Çok Ziyaretçi Alan Ülkeler Arasında!

Yapılan bir araştırma sonrasında dünya çapında en çok ziyaretçi alan 10 ülkeden birisi olarak seçilen Türkiye'ye 180 farklı ülkeden ziyaretçi geldiği ifade edildi.

Yapılan bir araştırma sonrasında dünya çapında en çok ziyaretçi alan 10 ülkeden birisi olarak seçilen Türkiye'ye 180 farklı ülkeden ziyaretçi geldiği ifade edildi.
 
Yapılan bir turizm araştırması sonrasında dünya çapında en çok ziyaretçi alan ülkeler belirlendi. İlk 10 ülke arasında yer alan Türkiye'nin yaklaşık 180 farklı ülkeden almış olduğu ziyaretçi sayısının rekor seviyeye ulaştığı tespit edildi. 2018 yılının ilk dört aylık sürecinde gerçekleştirilen incelemeler sonrasında 180 farklı ülkeden toplam 7.8 milyon yabancı turistin geldiği ifade edildi.
 
Yaz aylarının gelmesi ile birlikte bu rakamların ciddi oranlarda artması bekleniyor. Özellikle en çok ziyaret gerçekleştiren ülkeler arasında Almanya, Rusya, Çin, Irak, İran, Hindistan, Kanada ve Japonya'nın bulunması dikkat çekiyor.
 
Turizm sektöründe geçtiğimiz yıllarda yaşanan kötü gidişat alınan önlemler sonrasında bertaraf edilmişti. Bu yılla birlikte turizm sektörünün derin bir nefes almaya başladığı ifade edildi. Sadece Antalya'ya ziyaret gerçekleştiren ülke sayısı 120 olarak belirlendi. Bu durum üçüncü kaynak pazar olarak ifade edilirken turizm hacmini ve dolayısıyla gelirleri artırması amaçlanıyor. Yapılan bir araştırma sonrasında dünya çapında en çok ziyaretçi alan 10 ülkeden birisi olarak seçilen Türkiye'ye 180 farklı ülkeden ziyaretçi geldiği ifade edildi.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol