kapat ikonu

Türkiye Ekonomide Dev Adımlar Atıyor

Ekonomide yaşanan sorunların ardından çözüm odaklı yaklaşan hükümet yetkilileri zaman kaybetmemek adına dev adımlar atmaya hazırlanıyor.

Ekonomide yaşanan sorunların ardından çözüm odaklı yaklaşan hükümet yetkilileri zaman kaybetmemek adına dev adımlar atmaya hazırlanıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklamalarında dijital anlamda yeni çalışmaların yapılacağını ve ekonomik sorunların yapılacak çalışmalara karşı bir engel oluşturmayacağını ifade etti. Özellikle dijital anlamda yapılan çalışmalarla dijital ekonominin öncüsü durumda olduğumuzu ve bu durumu kaybetmemek adına çalışmaların sürdürüleceği yönünde sinyaller verildi.

Dijital ekonominin ülke gelişimi açısından son derece önemli olduğu ifade edilmişti. Bunun için özel sektörde gerçekleştirilen çalışmaların son derece önemli olduğu ve özel sektörün gelişimi açısından devamlı olarak destekleneceği ifade edildi. Özel sektörde dijital ekonomi anlamında muhatapların artırılması gerektiği belirtildi.

Rusya ve Çin ile yapılan ikili görüşmeler ve bu doğrultuda yapılan Kuşak ve Yol çalışmalarının önemine değinildi. Bu çalışmalarında dijital ekonomi anlamında son derece önemli olduğu belirtildi. Sadece altyapı anlamında bir çalışma olmadığı bu sürecin geliştirilmesi için inovasyon ve gelişim çalışmalarına son derece önem verildiği ifade edildi. Böylece yatırım ve istihdam anlamında da önemli adımların atılması planlanıyor.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol