kapat ikonu

Türkiye 100 yarışmasının başvuruları başladı

TOBB tarafından TEPAV'ın desteğiyle düzenlenen ve en hızlı büyüyen firmaların tespit edildiği "Türkiye 100" yarışmasının beşincisi için başvurular alınmaya başlandı.

  • Şirketler
  • 31 Aralık 2018 10:33
  • Son Güncelleme: 31 Aralık 2018 10:57
"Türkiye 100" yarışması sayesinde en hızlı büyüyen firmalar belli olacak.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce (TOBB) Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) destekleriyle düzenlenen "Türkiye 100" yarışmasının beşincisi için başvuruların başladığı öğrenildi.
 
BAŞVURULAR 31 OCAK 2019’A KADAR ALINACAK
 
Söz konusu yarışmada ilk 100’e giren firmalara küresel ortaklıkların kapısı açılacakken, uluslararası platformda tanıtım imkânının yaratılacağı kaydedildi. Yarışma için başvurular 31 Ocak 2019'a kadar alınacak.
 
YARIŞMAYLA ŞİRKETLER TÜRKİYE’DE TANINIR HÂLE GELİYOR
 
Şirketleri yarışmaya başvurmaya davet eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Anadolu’nun her tarafında doğru fırsatları gören, inovasyona imza atan ve istihdam yaratan binlerce girişimci olduğunu anımsatarak, Türkiye 100 yarışması ile bu girişimci şirketlerin kamuoyunda tanınır hâle getirildiğini vurguladı.
 
GİRİŞİMCİLERİN TÜRKİYE’DE DEĞİL DÜNYADA ÖNÜ AÇILACAK
 
Hisarcıklıoğlu, başarılı girişimcilerin yalnızca Türkiye’de değil dünyada da önünün açılacağını öne sürerek, Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin, küresel piyasada görünürlüklerini artırma ve uluslararası bağlantılarını kuvvetlendirme imkânını bulacağını dile getirdi.
 
BAŞARILI İNSANLARIN VİTRİNE ÇIKMASINA İHTİYAÇ VAR
 
Türkiye’nin zenginliklerinin artmasının yolunun, daha fazla girişimci çıkartmasından geçtiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, yarışmanın da bu amaç doğrultusunda teşvik edici olduğunu ileri sürerek, başarılı insanların vitrine çıkmasına ve gençlere rol model olmasına ihtiyaç bulunduğunu ifade etti.
 
YENİ NESİL GİRİŞİMCİLİĞİ KARİYER SEÇENEĞİ OLARAK GÖRMELİ
 
Hisarcıklıoğlu, yeni neslin girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak görmesini istediklerini söyleyerek, bunun için de gençlere doğru rol modelleri gösterilmesi gerektiğini, Türkiye 100 listesinde bulunacak girişimcilerin gençlere rol model olacağını belirtti.
 
GİRİŞİMCİLİĞİ TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE TUTMAYI SÜRDÜRECEĞİZ
 
2007 yılında TOBB Kadın Girişimciler Kurulunu, 2009 senesinde de TOBB Genç Girişimciler Kurulunu kurduklarını anımsatan Rifat Hisarcıklıoğlu, bu kurulların kısa zamanda 81 ilde Türkiye’nin en büyük girişimcilik ağını oluşturduğuna dikkati çekerek, girişimciliği Türkiye’nin gündeminde tutmayı sürdüreceklerini bildirdi.
 
GİRİŞİMCİLERE ÇAĞRI
 
Hisarcıklıoğlu, 2019 yılında Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde girişimcilik faaliyetlerini artıracaklarını açıklayarak, tüm girişimcilere çağrıda bulundu. 2015-2017 döneminde şirketleri hızlı büyüyen, yüzünü dünyaya dönmek, yeni pazarlara açılmak isteyen girişimcilere seslenen Hisarcıklıoğlu, onların Türkiye 100’e başvuruda bulunmasını isteyerek, bu yıl beşincisini düzenlenecek ve şirketlerin 2015-2017 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin büyüme hızının dikkate alınacağı Türkiye 100 yarışması ile başarılı şirketlere ulusal ve uluslararası düzeyde görünürlük kazandırmayı ve bu şirketlerin küresel bağlantılarını kuvvetlendirmeyi amaçladıklarını vurguladı.
 
Hisarcıklıoğlu, yarışma ile ayrıca Türkiye 100 şirketlerinin başarı öykülerinin genç nesillere ilham kaynağı olmasını ve onları girişimci olmaya teşvik etmeyi planladıklarını açıkladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol